Hamas tan kararlılık mesajı

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Fetih Hareketi ile vardıkları ulusal mutabakatı başarıyla tamamlamak istediklerini belirtti.\r\n

Hamas tan kararlılık mesajı
Heniyye, Hamas a yakınlığıyla bilinen El-Beyan adlı haber sitesinde yer alan açıklamasında, Hamas olarak ulusal mutabakatın başarıyla tamamlanmasını istiyoruz ve hiç bir şeyin buna engel olmasına izin vermeyeceğiz. Üzerinde anlaşılan tüm dosyaların en kısa zamanda uygulanmasını temenni ediyoruz ifadesini kullandı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, dün düzenlenen anma töreninde bombalı saldırılardan Hamas ı sorumlu tutarak Hamas la yaptığımız anlaşma üzerine kurulan milli uzlaşı hükümeti 2 Haziran da yemin etti. Ancak Hamas, 12 Haziran da Batı Şeria nın El Halil kentinde 3 Yahudi yerleşimciyi kaçırdı. Açık açık söylüyorum bunlar tesadüf değildir, bu tür çalışmalar yapılan anlaşmayı ve milli projeyi bozmak içindir. Hamas ın bu çabaları, onların anlaşma ve milli birlik istediklerini yansıtmıyor ancak halkımız için ve Gazze nin üzerindeki ablukayı kaldırmak için milli uzlaşıya bağlı kalmaya devam edeceğiz demişti. 

Gazze de 7 Kasım da eş zamanlı gerçekleşen bombalı saldırılarda, 11 Kasım da düzenlenmesi planlanan eski Devlet Başkanı Yasir Arafat ın 10. ölüm yıl dönümü etkinlikleri için kurulan platform ile aralarında eski Fetih Merkez Komitesi üyesi Abdullah el-İfrenci, Devrim Konseyi üyesi Muhammed en-Nahhal, Fetih Sözcüsü Fayiz Ebu Iyta, Yönetim Komitesi üyesi Abdurrahman Hamed, eski Esirler Bakanı Hişam Abdurrazık, Şura Konseyi üyesi Faysal Ebu Şehla nın da bulunduğu Fetih yetkililerinin evleri hedef alınmıştı. Can kaybının olmadığı olaylarda evlerde ve platformda hasar meydana gelmişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

TOKİ Samsun'da arsa satıyor

1 TOKİ Samsun'da arsa satıyor

Samsun'da bazı kısıtlamalar kaldırıldı

2 Samsun'da bazı kısıtlamalar kaldırıldı

Fındık fiyatları ne kadar? 02 Temmuz Perşembe serbest piyasa fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 02 Temmuz Perşembe serbest piyasa fındık fiyatları

Samsun'daki acılı aile: Bu kaza değil cinayet

4 Samsun'daki acılı aile: Bu kaza değil cinayet

Memişoğlu, Samsun Büyükşehir ve Atakum Belediyelerini CityMall AVM için uyardı

5 Memişoğlu, Samsun Büyükşehir ve Atakum Belediyelerini CityMall AVM için uyardı

Yıldırım Başkan, Samsunspor şampiyon

6 Yıldırım Başkan, Samsunspor şampiyon

İlkadım Belediyesi'nde İhanet mi, Acizlik mi?

7 İlkadım Belediyesi'nde İhanet mi, Acizlik mi?

Yasak aşk cinnetinde ikizini kaybetti

8 Yasak aşk cinnetinde ikizini kaybetti

Fındık fiyatı tarihi rekorunu kıracak

9 Fındık fiyatı tarihi rekorunu kıracak

Samsunsporlu oyuncular sözlerini tuttu

10 Samsunsporlu oyuncular sözlerini tuttu

hızWeb