ÖĞRENCİLERE MAAŞ GİBİ BURS

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde aylık bin 500 TL burs hak eden öğrenciler sembolik olarak burslarını eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın elinden aldılar. \r\n

ÖĞRENCİLERE MAAŞ GİBİ BURS
Burs dağıtım töreni Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi geliştirme vakfına ait Rize Meydanı’ndaki tarihi binada gerçekleştirildi. Törene Hayati Yazıcı, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Üniversite personeli ve burs almaya hak kazanan öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, üniversite sınavında ilk 6 bin’e giren üç öğrenciye, puan türünde ilk 5 bin’e giren 4 öğrenciye, puan türünde ilk 9 bin’e giren 6 öğrenciye, puan türünde ilk 20 bin’e giren 2 öğrenciye ve puan türünde ilk 25 bin’e giren bir öğrenciye, LYS sınavında ilk altı bin’e girip ilk tercihlerinde RTEÜ Tıp Fakültesi ni tercih eden olmak üzere toplamda 16 öğrenciye eğitim süreleri boyunca ayda bin 500 TL burs verileceğini bunun dışında kalan başarılı öğrencilere ise ayda bin TL burs ödemesi gerçekleştireceklerini belirtti. Karaman, ayrıca vakıf tarafından 750 ihtiyaç sahibi öğrenciye de burs verildiğinin altını çizdi.
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı ise yaptığı açıklamada, “Bu burslar, üniversitesini geliştirmek için sürdürülen projeler kapsamında üniversitemizin geliştirme vakfı tarafından sağlanmıştır. Eğitim süreleri boyunca bu ücretler her ay hesaplarına yatacaktır. Vakfın bir üyesi olarak bu çalışmaya katkı veren hamiyetperver iş adamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Umuyordum ki bu sağlanan burs öğrencilerimizin daha rahat bir eğitim almalarında katkı sağlayacaktır” dedi.
Bursu almaya layık görülen öğrenciler sembolik burs belgelerini Yazıcı’nın elinden aldılar. Yazıcı, belgelerini teslim ettiği öğrenciler ile sohbet ederken, Trabzonlu bir öğrenciye Trabzonspor’un durumunu sordu. Belgelerin dağıtımının ardından vakıf binası önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Poelsan'ın patronu Yaşar Dağdelen vefat etti

1 Poelsan'ın patronu Yaşar Dağdelen vefat etti

Cyril Ngonge Samsunspor'un gündeminde yok

2 Cyril Ngonge Samsunspor'un gündeminde yok

Samsun'da denizde yüzerken kalp krizi geçirdi

3 Samsun'da denizde yüzerken kalp krizi geçirdi

Fındık fiyatları ne kadar? 06 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 06 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Samsun'da traktör devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

5 Samsun'da traktör devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti

6 Dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti

Samsun ve 3 ilde yakalanan sahte 'galericiler' adliyede

7 Samsun ve 3 ilde yakalanan sahte 'galericiler' adliyede

Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

8 Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

Samsun'da doğa harikası şelalenin çevresinden 150 kilo çöp toplandı

9 Samsun'da doğa harikası şelalenin çevresinden 150 kilo çöp toplandı

Samsun'da insanlık ölmemiş dedirten hareket

10 Samsun'da insanlık ölmemiş dedirten hareket

hızWeb