BAŞKANA KADIN TEPKİSİ

Kadın Danışma Merkezi Koordinatörü İncilay Toraman, şiddet gören kadınlara destek olarak için kurulan merkeze, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı nın tam destek olmadığını söyledi. Toraman, merkeze Taflan da yer gösterildiğini, bunun kadınların ulaşımını

BAŞKANA KADIN TEPKİSİ
Samsun Soroptimist Kulübü ve Atakum Belediyesi nin 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde imzaladığı protokolle kurulan Kadın Danışma Merkezi nin Koordinatörü İncilay Toraman, Başkan İshak Taşçı nın projeyi uygulamak istemediğini ileri sürdü. Toraman, Başkan Taşçı ya projenin uygulanmaması halinde AB teşvik ve hibelerinden yararlanamayacağını  hatırlatması üzerine Taflan da yer tahsisinde bulunduğunu açıkladı.
DESTEK VERMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ
Kadın Danışma Merkezi nin Koordinatörü İncilay Toraman, Başkan Taşçı yla yaşananları şöyle anlattı: 30 Mart seçimlerinden önce, Avrupa Birliği Hibe Programı kapsamında, Atakum Belediyesi ile bir kadın danışma merkezi kurmak için protokol imzaladık. Bu taahhüte göre Atakum Belediyesi, danışma merkezine yer tahsisi yapacaktı. Ancak yerel seçimlerden sonra, Atakum Belediye Başkanı seçilen İshak Taşçı, projeyi uygulamak istemediğini söyledi. Biz de Taşçı ya eğer bu projeyi uygulamazsa bir daha hiçbir AB Programına başvuramacağını hatırlattık. Taşçı, hatırlatmamız üzerine bu kez de projenin bütçesinin idaresinin kendisine verilmesini ve kendisinin belirleyeceği iki elamanın işe alınmasını istedi. Biz de bunun AB Projesi şartlarına uygun olmadığını için gerçekleşmesinin mümkün olmadığını kendisine bildirdik.
MECBUR KALDI
Toraman, tüm bu yaşananların ardından Başkan Taşçı nın Kadın Danışma Merkezi ne kent içinde değil, Taflan da yer tahsisi yaptığını belirterek,   Başkan Taşçı, önce destek vermek istemediği ancak mecburen protokolün şartlarını yerine getirmek durumunda kaldığı proje için Taflan da bulunan Atakum Belediyesi Hizmet Binası nı tahsis etti. Ancak tahsis edilen Taflan daki merkeze ulaşım oldukça zor. Şiddet gören kadınlarımız buraya gelebilmek için en az 3 araç değiştirmeleri gerekiyor. Halbuki bize eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Atakum Gösteri Merkezi nde bir yer tahsis edeceğini söylemişti diye konuştu.
BAKOĞLU NA SİTEM
Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ndan da destek görmekdiklerini iddia eden Toroman, Kaymakam Ali Bakoğlu, projemizin tanıtım toplantısına ve merkezimizin açılış törenine bile katılmadı. Bir ilçenin en büyük mülki amiri olan kaymakamın, ilçede olup bitenlerle ilgilenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Nihayetinde bu hizmet toplumumuzun en önemli sorunlarından birisi olan kadına şiddete karşı yapılıyor. Kentimizin kaymakamı, belediye başkanı bu projeye, yani şiddet gören kadınların elinden tutmak için yapılan çalışmalara destek vermezse, gerisini siz düşünün ifadelerini kullandı.

Ayşe KUŞCU

EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

1 Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

2 Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

3 Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

4 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

5 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

6 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

7 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

8 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

9 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Hatayspor takımına konvoylu karşılama

10 Hatayspor takımına konvoylu karşılama

hızWeb