DEMOKRAT BAKAN

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Samsun da kendisini protesto ettiği için polis tarafından gözaltına alınmak istenen teşaron sistem mağduru işçiyi yanına çağırıp, bir süre sohbet etti\r\n

DEMOKRAT BAKAN
Samsun da Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü ne katılan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, bir grup taşeron işçinin protestosu ile karşılaştı. Bakan Müezzinoğlu nun önünü kesen genç, Sağlıkta taşeron çalışma yasaklansın diye haykırınca polis tarafından gözaltına alınmak istendi. Olaya müdahale eden Bakan Müezzinoğlu genci yanında çağırıp, bir süre birlikte yürüyüp sohbet etti.
İLK PROTESTO BAŞKANDAN
Dev Sağlık-İş Samsun Şube Başkanı Yüksel Arslan, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü ne katılan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu nu protesto etti. Taşeron çalıştırma yasaklansın diye bağıran Arslan, olay yerinden uzaklaştırarak gözaltına alındı. Arslan, daha sonra Bakan Müezzinoğlu?nun talimatıyla serbest bırakıldı. 
PROTESTOCUYU YANINA ÇAĞIRDI
Yürümeye devam eden Bakan Müezzinoğlu, bir süre sonra sonra taşeron sistem mağduru 2 genç işçinin protestosu ile karşılaştı. Taşeron işçi çalıştırılmasını istemediklerini haykıran gençler, polis tarafından bölgeden uzaklaştırılmak istendi. Bu arada polise talimat veren Bakan Müezzinoğlu, gençlerden birinin yanına gelmesini istedi. Bunun üzerine polis tarafından serbest bırakılan Yaşar Ölmez, Bakan Müezzinoğlu nun yanına geldi. 
Sağlıkta taşeron işçi uygulamasına son verilmesini isteyen Ölmez ile birlikte bir süre yürüyen Bakan Müezzinoğlu, gencin ikna etmeyi başardı. Bakan Müezzinoğlu nun talimatıyla gözaltına alınmaktan kurtulan genç, daha sonra güvenlik güçleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Devrilen otobüsün kilitlediği TEM Otoyolu trafiğe açıldı

1 Devrilen otobüsün kilitlediği TEM Otoyolu trafiğe açıldı

İstanbulluların dönüş çilesi

2 İstanbulluların dönüş çilesi

Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı

3 Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı

Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti

4 Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti

Bakan Kurum, "Pazarlar'ı yeniden inşa edeceğiz"

5 Bakan Kurum, "Pazarlar'ı yeniden inşa edeceğiz"

Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

6 Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

İzmir'de kaçak alkol içtiği iddia edilen kişi hastaneye kaldırıldı

7 İzmir'de kaçak alkol içtiği iddia edilen kişi hastaneye kaldırıldı

Kediye çarpmamak için park halindeki araçlara çarptı

8 Kediye çarpmamak için park halindeki araçlara çarptı

hızWeb