Zeybekci: ‘Bu iyi niyetli değil’

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Asgari ücreti olan bir arkadaşın 4 bankadan 30 bin TL lik limiti var. Bu iyi niyetli değil. Herkes elini vicdanına koysun ve ayağını denk alsın dedi.

Zeybekci: ‘Bu iyi niyetli değil’
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı’nın olağan kongresine katıldı. Kongreye Bakan Zeybekci’nin yanı sıra AK Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, il ve ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Uzun süren konuşmaların ardından konuşan Bakan Zeybekci, 2015 seçimlerine vurgu yaparak herkesin seçim döneminde çok çalışmasını istedi. Kongrenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Zeybekci, Libya’da alıkonulan ve sabah saatlerinde salınan Türk vatandaşları ile ilgili konuştu. Zeybekci, Bir süre önce bu arkadaşlarımız o bölgede alıkonmuştu. Çok şükür şimdi hepsi salındı. Olumsuzluk ve belirsizliklerin olduğu, devletin güçlü bir şekilde olmadığı yerlerde böyle şeyler yaşanıyor. Türkiye olarak biz, vatandaşlarımızın başına bu tip şeyler geliyor diye bu bölgelerden çekilmeyeceğiz. Libya, Mısır, Musul bizim için vazgeçilmezdir. Biraz sıkıntı oldu diye bu bölgelerden çekilecek değiliz. İşadamlarımızla bu bölgelerde olmaya devam edeceğiz. Kurtulan işçilerimize geçmiş olsun diliyorum dedi.
Bankalar ve kredi kartları ile ilgili düzenlemelerin yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini ifade eden Zeybekci şöyle konuştu: Bankaların en önemli gelirleri kart aidatları ve üyelikler gibi şeyler. Bunların disiplin edilmesi lazım. İnsanı rahatsız eden ya da ekonomik kurallarına aykırı olan bir olayın devam etmesi tabiatın kuralların aykırı. Bunlar daha şeffaf, kontrol edilecek bir hale gelecektir. Bununla ilgili çalışmaları zaten var. İnsanları rahatsız eden bu tip olayları düzenlememiz gerekir. Asgari ücreti olan bir arkadaşın 4 bankadan 30 bin TL’lik limiti var. Bu iyi niyetli değil. Herkes elini vicdanına koysun ve ayağını denk alsın.  


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'un Miroslav Stoch ısrarı

1 Samsunspor'un Miroslav Stoch ısrarı

Samsun'a deniz için gelen genç boğuldu

2 Samsun'a deniz için gelen genç boğuldu

Fındık fiyatları ne kadar? 13 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 13 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Önce bebeğini, daha sonra da kendini aşağıya bıraktı

4 Önce bebeğini, daha sonra da kendini aşağıya bıraktı

Samsun'da fabrika kurmak isteyenlere ücretsiz arsa

5 Samsun'da fabrika kurmak isteyenlere ücretsiz arsa

Samsun Milletvekili Köktaş'ın acı günü

6 Samsun Milletvekili Köktaş'ın acı günü

Canik Zabıtası olmasa Samsunluya yedireceklerdi

7 Canik Zabıtası olmasa Samsunluya yedireceklerdi

Samsunsporlu Aileler Platformu Derneği Başkanı yine Şenkal

8 Samsunsporlu Aileler Platformu Derneği Başkanı yine Şenkal

Samsun'da polisten kaçarken ölümden döndü

9 Samsun'da polisten kaçarken ölümden döndü

Samsun'da kazazedenin imdadına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da kazazedenin imdadına ambulans helikopter yetişti

hızWeb