YÖNETİM YASAL DEĞİL

Süleyman Salur, Samsunspor Yönetim Kurulu nda yer alan İbrahim Ersöz ün kulübe üye olmadığını iddia ederek, Mevcut yönetim yasal değil. Yönetimin şu anda mevcut hiç bir dayanağı yoktur dedi\r\n

YÖNETİM YASAL DEĞİL
YİNE ÖNEMLİ İDDİALAR
Samsunspor da 8 yıl yöneticilik, PTT 1. Lig Kulüpler Birliği Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Futbol Federasyonu Naklen Yayın İhalesi komisyonunda yer almış Süleyman Salur, yönetimi yakından ilgilendiren iddialar ortaya attı. Yönetimin yasal olmadığını savunan Salur, Bugünkü yönetim yasal değildir. İbrahim Ersöz şu anda mevcut yönetim kurulu üyesidir ancak kulübe üye değildir. Hakkı Tomaç başkanlığındaki döneminde ben de yer aldım. O dönem aidatlarını ödemeyen üyelere, noter kanalıyla tebligat gönderilmiş ve 800- 850 kişinin üyeliği düşürülmüştür. Üyeliği düşenlerden birisi de İbrahim Ersöz dür. Ersöz, Mazhar Başoğlu döneminde üyeydi ancak sonrasınra üyeliği düşürüldü diye konuştu. 
İBRAHİM ERSÖZ ÜYE DEĞİL
Salur şöyle devam etti: Üye olmayan İbrahim Ersöz ün yönetime seçilmesine izin veren de yine Hakkı Tomaç başkanlığındaki divan kuruludur ve onların da bu işte büyük suçu vardı. Hatırlayalım, Ayhan Keskin, Erkut Tutu ile başkanlık yarışına girmek istemiş fakat yönetim listesinde üye olmayanlar olduğu için genel kurul iptal olmuştur. Bu kongrenin de iptal olması gerekir. Ben bunu bir kaç kez köşe yazılarımda dile getirdiğimde o zamanki başkan Emin Kar beni arayıp İbrahim Ersöz ün 1535 nolu üye olduğunu söyledi. Ancak haziran ayındaki genel kuruldaki üye listesine baktığımda İbrahim Ersöz ün ismi bulunmamaktadır ve üye sıralaması da 1532 de bitmektedir. Burada ben kimseyi suçlamıyorum Samsunspor için doğru yolu arıyorum.
KAYYUM ÖCÜ DEĞİL
Sonuç olarak usulsüzlük yapılmıştır ve üye olmayan İbrahim Ersöz yönetimde olduğu için bu kulübün tüzüğüne aykırıdır, divan kurulu hata yapmıştır ve şu anki yönetimin yasal hiçbir dayanağı yoktur. Kulübün şu anki durumuna gelirsek, Samsunspor kesinlikle kayyuma gitmeli. Eski yöneticiler bir şekilde taraftarları ve kamuoyunu nelere harcama yaptıklarını borcun nasıl bu noktalara geldiği konusunda bilgilendirmeli. Ancak bu şehirde kayyum müessesesine güvenilmiyor ve kayyum öcü olarak gösteriliyor. Kayyum olursa kulübün kapısına kilit vurulur dediler. Hayır böyle bir şey yok. Kayyumu ben de kendi şirketimde yaşadım. Orada da gördüm. Bir bilir kişi tayin edilir. Bu bilir kişi kulübü yönetir. Finansal olarak da kulübü yönetirler ve 10 yıl geriye giderek tüm dönemleri incelerler.
YÖNETİMDEN İCAZET ALINMAZ
Nitekim Yusuf Ziya Yılmaz başkan olduğu dönemde kulüp defterleri incelenmiş ve defterlerde usulsüzlükten dolayı 7 milyon 500 bin lira ceza kesilmiştir. Bu tür devlet kontrolüne giren kulüpler tabiki sıkıntı çekiyor ancak geriye dönüp yöneticilerin neler yapıp, neler yapmadığı da ortaya çıkmış oluyor. Samsunspor un bugünkü yönetiminin bazı çağrıları var. Biz gidersek şöyle olur böyle olur diye. Yönetim icazet makamı değildir. Siz orada varken kimse liste yapmaz, kimse yönetime talip olmaz. Yani isteyenler yönetime liste sunup icazet mi alacak? Benim onlara tavsiyem genel kurula gitmeleridir. Genel kurula gidersin, listesi olan divan kuruluna verir. Yönetim listesi Samsunspor yönetimine verilmez. Yeniden seçime gidersin aday olursan olursun, seçilirsen de görevine devam edersin. Bu işin formulü budur.


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar? 10 Temmuz Cuma serbest piyasa fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar? 10 Temmuz Cuma serbest piyasa fındık fiyatları

Sağlık Bakanlığı'ndan berber, kuaför ve marketlerle ilgili yeni önlemler

2 Sağlık Bakanlığı'ndan berber, kuaför ve marketlerle ilgili yeni önlemler

Samsunspor hedeflerine ulaşacak

3 Samsunspor hedeflerine ulaşacak

Samsun'da uyuşturucu ticaretinden 5 şahıs adliyede

4 Samsun'da uyuşturucu ticaretinden 5 şahıs adliyede

Samsun'da otomobil denize uçtu

5 Samsun'da otomobil denize uçtu

Samsun'da otomobil ile motosiklet çarpıştı: 3 yaralı

6 Samsun'da otomobil ile motosiklet çarpıştı: 3 yaralı

Samsun'da 19 yaşındaki genç motosiklet kazasında hayatını kaybetti

7 Samsun'da 19 yaşındaki genç motosiklet kazasında hayatını kaybetti

10 Temmuz Cuma Samsun hava durumu

8 10 Temmuz Cuma Samsun hava durumu

Tefeci aileye 12 tutuklama

9 Tefeci aileye 12 tutuklama

Samsunspor U19 takımı tempo artırdı

10 Samsunspor U19 takımı tempo artırdı

hızWeb