SDC birlikleri Halep ten çekildi iddiası

Suriye de muhalif İslami Cephe nin Halep saha komutanlarından İbrahim, Halep ve çevresinde, SDC Komutanı Cemal Maruf a ait hiçbir birlik ve silahlı üyenin bulunmadığını söyledi.\r\n

 SDC birlikleri Halep ten çekildi iddiası
Suriye de muhalif İslami Cephe nin Halep saha komutanlarından Salih Ebu İbrahim, Halep ve çevresinde, Suriye Devrimciler Cephesi (SDC) Komutanı Cemal Maruf a ait hiçbir birlik ve silahlı üyenin bulunmadığını söyledi. 

Ebu İbrahim, SDC Komutanı Maruf un, 14 bin silahlı üyesiyle Halep bölgesinden çekildiği yönünde basında çıkan haberlerin doğru olmadığı gibi bu şahsın kentte hiçbir üyesinin de bulunmadığını ifade etti.

Halep te Maruf un hiçbir etkinliği yok diyen Ebu İbrahim, Maruf un, Halep ve çevresinde hiçbir silahlı birliği ve üyesi yoktur. Daha doğrusu bu kadar silahlı üyesi dahi yoktur dedi.

Halep ve çevresinde cephe hatlarında çatışmaların devam ettiğini kaydeden Ebu İbrahim, Maruf nereden çekilirse çekilsin Halep e bir etkisi olmayacak diye konuştu.

Halep te hiçbir üyesi yok ki birliklerini çeksin

İslami Cephe nin Halep teki batı saha komutanlarından Vasfi Ebu Ubeyde de   Maruf un Halep te hiçbir üyesi yok ki birliklerini çeksin. Bir de çıkan haberlerden şunu öğrendik; Maruf ağır silahlarını Halep ten çekmiş! Eğer elinde ağır silahlar olsa öncelikle Halep, Hama, Humus ve Şam ın denetimini sağlardık ifadesini kullandı. 

Birilerinin, Maruf üzerinden basını iyi kullandığına dikkati çeken Ebu Ubeyde, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve verilen bilgilerin de yanlış olduğunu söyledi.

İdlib de Nusra Cephesi ile SDC militanları arasında, SDC den ayrılan birliğin Nusra dan yardım istemesi üzerine ay başında çatışmalar çıkmış, muhalif grupların arabuluculuğuyla taraflar arasında anlaşma sağlanmıştı.

Nusra Cephesi, SDC nin saha komutanı Riyad Selum u idam etti

Nusra Cephesi nin İdlib te bölgesinde SDC nin komutanlarından Riyad Selum ile kardeşinin oğlunu idam ettiği bildirildi.

İdlib teki yerel aktivistlerden Ebu İlyas el Zavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nusra Cephesi nin İdlib in Cebel el Zaviye bölgesindeki Bilyon köyünde, Suriye Devrimciler Cephesi nin saha komutanlarından Riyad Selum ile kardeşinin oğlunu idam ettiğini söyledi. 

Riyad Selum un bölgede Ebu Hananu adıyla bilindiğini ifade eden el Zavi, Nusra Cephesi nin SDC nin komutanını neden infaz ettiğiyle ilgili detaylı bilgi vermedi.

Komutanın idamı, bölgedeki muhalif kaynaklarca da doğrulandı.  


EN ÇOK OKUNANLAR

Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıYunanistan sınırında sıcak dakikalar, alevler Türkiye'den görülüyor Yunanistan sınırında sıcak dakikalar, alevler Türkiye'den görülüyorDenizli'de araç yangını Denizli'de araç yangınıLüks otomobil palmiye ağacını yıktı Lüks otomobil palmiye ağacını yıktıDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıPolis kural ihlallerini affetmedi, vatandaş film gibi uygulama izledi Polis kural ihlallerini affetmedi, vatandaş film gibi uygulama izlediAdana'da 2 bin 450 polisle asayiş uygulaması Adana'da 2 bin 450 polisle asayiş uygulamasıAnkara'da sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı Ankara'da sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiDiyarbakır'da korona virüs konvoyu Diyarbakır'da korona virüs konvoyu

hızWeb