TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası Samsun’da başladı. \r\n

TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle organize edilen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası 20-22 Kasım tarihlerinde Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda yapılacak.
Şampiyonaya 52 ilden bin 200 sporcu gelirken, gruplarında dereceye giren sporcular Şubat ayında İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak 42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacaklar. 1994-2001 doğumlu sporcuların katılım gösterdiği müsabakalar kata ve kumite branşlarıyla başlarken, ümit, genç ve 21 yaş altı kategorilerinde yapılacak şampiyonada 33 dalda madalya dağıtılacak.
GELECEĞİN YILDIZLARI BURADAN YETİŞECEK
Şampiyona hakkında bilgi veren Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, “Şampiyonaya 52 ilden bin 200 sporcu katıldı. Geçen yıla göre 150 sporcu daha fazla oldu. Burada seçilen sporcular Pazar günü milli takımı oluşturacak seçmelere katılacak. Oradan da Avrupa Şampiyonası’ndaki yarışmalar için seçmelere katılacaklar. Geleceğin yıldızları buradan yetişecek. Ümit ediyorum ki iyi sporcular seçilir” dedi.
BAŞARI İÇİN SAĞLAM TEMEL GEREKİYOR
Karatenin altyapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Delihasan, “Biz zincir halkaları gibi birbirine ekleyerek işi götürmeye çalışıyoruz. Başarılı olabilmek için alttan çok güzel temelin olması gerekiyor. Temele adım adım tuğlaları yerleştirdikçe sağlam A takım sporcuları yetişiyor. Rekabet de bununla beraber sağlanmış oluyor. Eğer buradan sporcu yetişmezse yukarıda rekabet olmaz. Rekabet olmayınca da sonuç alamayız. Sonuç alabilmek için de bu sporcuların burada olması önemlidir. Gençler Dünya Şampiyonası’na katılıp buraya gelip yarışan çocuklar var. O seviyede olup, Dünya Şampiyonası na gidemeyen gençlerimiz de var. Burada çok güzel müsabakaların olacağını bekliyoruz” diye konuştu.
FARKINDALIK İÇİN KAN BAĞIŞI
Kızılay ile birlikte şampiyonada kan bağışı kampanyası düzenleyeceklerini hatırlatan Delihasan, “Buradaki amacımız farkındalığı oluşturabilmek. Çünkü ülkemizde kan bağışı nüfus oranımıza göre ve kan ihtiyacına göre çok az seviyelerde. Burada da çok fazla istenilen oranda belki kan bağışı olmayabilir ama belki farkındalık, insanlara bunun farkında olmasını sağlamak için yapılan bir kampanyadır. Sporcularımız, müsabakalardan sonra kan verecekler ve 2 gün bu kampanya devam edecek. Hakemlerimiz ve antrenörlerimiz de aynı şekilde görevlerini tamamlayanlar kampanyaya katılacaklar” şeklinde konuştu.
HEDEFİMİZ 2020 OLİMPİYATLARI
5-9 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen 22. Dünya Karate Şampiyonası’ndaki Türkiye’nin dünya üçüncülüğünü değerlendiren Delihasan, “Dünya şampiyonasına giderken ‘2 tane altın madalya alacaksınız’ dendiği zaman ‘tamam razıyız’ deriz. Ama giderken şunu da biliyorduk; buna razıydık ama bütün sporcularımızın madalya alabileceğini de biliyorduk. Bunu gördük. Bütün sporcularımızın yüzde 90’ı madalya maçı yaptı. Bazen hakemlerin hatası, bazen sporcularımızın hatası, bazen de antrenörlerin taktiksel hatası nedeniyle çok büyük madalya sayısına ulaşamadık. Giderken ilk 5’in içerisinde olmak önemliydi. Genel klasmanda da şampiyonayı 4. bitirdik. Artık 2020 Olimpiyatları nı hedefliyoruz. Burada yarışan gençlerimiz 2020 Olimpiyatları na hazırlanacaklar. İnşallah 2020 Olimpiyatları nda yarışacak kaliteli sporcular ortaya çıkar” ifadelerini kullandı. 

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da denizde yüzerken kalp krizi geçirdi

1 Samsun'da denizde yüzerken kalp krizi geçirdi

Dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti

2 Dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti

Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

3 Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

Fındık fiyatları ne kadar? 06 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 06 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Otomobilinde silahlı saldırıda öldürüldü

5 Otomobilinde silahlı saldırıda öldürüldü

Samsun'da traktör devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

6 Samsun'da traktör devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun ve 3 ilde yakalanan sahte 'galericiler' adliyede

7 Samsun ve 3 ilde yakalanan sahte 'galericiler' adliyede

Cyril Ngonge Samsunspor'un gündeminde yok

8 Cyril Ngonge Samsunspor'un gündeminde yok

Silahlı kavga: 2 ölü

9 Silahlı kavga: 2 ölü

'Nebiyan' Samsun'un parlayan yıldızı

10 'Nebiyan' Samsun'un parlayan yıldızı

hızWeb