DOLANDIRICILIK OLAYINDA 2 TUTUKLAMA

Amasya’da bir kuyumcunun 75 bin dolar dolandırılması olayıyla ilgili gözaltına alınan Gürcistan uyruklu 4 şüpheliden 2 si çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. \r\n

DOLANDIRICILIK OLAYINDA 2 TUTUKLAMA
Edinilen bilgiye göre, daha önce bin, 4 bin ve 10 bin dolarlık alışveriş yaparak sahibinin güvenini kazandıkları kuyumcuya gelen Gürcistan uyruklu N.P. (34) ve N.K. (59), 75 bin dolar istediler. Kuyumcu A.Ö.nün hazırladığı 7 balya parayı tezgahın üzerinde defalarca sayıp 4 balya haline getirdikten sonra el çabukluğuyla elindeki çantanın saklı gözüne koyan N.P., yanındaki saydam poşetteki dışında 100’er dolar, içinde ise 700 adet 1 er doların bulunduğu çantayı kuyumcuya verdi. N.P. ve yanındaki N.K., dolar karşılığında ödeyecekleri yaklaşık 180 bin Türk Lirası nı bankadan getirmek için iş yerinden ayrıldı. Yarım saat geçmesine rağmen şahısların gelmemesi üzerine durumdan şüphelenen kuyumcu, çantayı açtığında alışveriş esnasında saydığı 75 bin doların yerine 700 adet 1’er dolar ve 8 adet 100 dolarlık banknotlarla karşılaşınca dolandırıldığını anlayıp durumu polise bildirdi. İş yerindeki güvenlik kameraları ile çevredeki MOBESE kameralarından eşkalleri belirlenen 2 şahsın siyah renkli bir otomobille olay yerinden ayrıldığını saptayan Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, şahısların ülkelerine dönebileceklerini düşünüp Artvin polisiyle de irtibata geçti. Şahıslarla birlikte G.B. (59) ve O.K.’nın (56) de içinde bulunduğu otomobil, önceki gün sınır kapısını geçmeden durduruldu. Gözaltına alınan şüpheliler, getirildikleri Amasya Emniyet Müdürlüğü nde ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. N.P. ile N.K. tutuklanırken, G.B. ve O.K.’nın salıverilip sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü ne teslim edildiği öğrenildi.
Türkiye ye aynı anda giriş yapan ve dönüş yolunda zanlılarla Samsun da tesadüfen buluşup otomobile bindiklerini öne süren G.B. ve O.K.’nın delil yetersizliği nedeniyle salıverildiği bildirildi. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti

1 Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti

Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı

2 Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı

İki kişi silahla vurulmuş bulundu

3 İki kişi silahla vurulmuş bulundu

74 yaşındaki kadın pompalı tüfekle öldürüldü

4 74 yaşındaki kadın pompalı tüfekle öldürüldü

TIR kavun tezgahına girdi 1 ölü

5 TIR kavun tezgahına girdi 1 ölü

Aşk acısı Aydın polisini ayağa kaldırdı

6 Aşk acısı Aydın polisini ayağa kaldırdı

Korona virüsü yok saydılar, 5 kişilik otomobilden 10 kişi çıktı

7 Korona virüsü yok saydılar, 5 kişilik otomobilden 10 kişi çıktı

Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çarptı ardından takla attı: 2 yaralı

8 Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çarptı ardından takla attı: 2 yaralı

Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı

9 Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı

Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

10 Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

hızWeb