Evini şehit ailesine bağışlayan hayırsevere şeref madalyası

Türkiye Astsubay Sendikasınca, evini, Diyarbakır daki silahlı saldırıda şehit olan astsubayın ailesine bağışlayan Dal a, şeref madalyası verildi.\r\n

Evini şehit ailesine bağışlayan hayırsevere şeref madalyası
Türkiye Astsubay Sendikasınca, Diyarbakır daki silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Necdet Aydoğdu nun ailesine evini bağışlayan Ali Dal a, şeref madalyası verildi. 

Sendika Genel Başkanı Ahmet Zengin, madalya takdim töreninde yaptığı konuşmada, Ali Dal ın, kendilerine, yokluk çeken milletin, birlik ve beraberlik içinde Çanakkale de nasıl savaştığını hatırlattığını söyledi. 

Dal ve ailesini misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Zengin, Sayın Ali Dal, bizlere insanlığı, fedakarlığı, bu vatan için toprağa düşmüş şehitler için kendi öz varlıklarından feda etmeyi, bu vatana kendisi için bütün her şeyini vakfetmeyi öğretmiştir diye konuştu. 

Zengin, konuşmasının ardından Ali Dal a, Türkiye Astsubay Sendikası adına şeref madalyası takdim etti. 

-Birlik ve beraberlik içinde olalım 

Fransa da yaşayan sıva ustası Dal da duygularını kelimelerle anlatamadığını belirterek, Hepinize teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik içinde olalım, başka diyecek bir şeyim yok ifadesini kullandı. 

Ali Dal ı şehit ailesiyle buluşturan Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ya da onur madalyası verildi.  


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralıSamsun'da silahlı saldırı: 1 yaralıİki kardeşin miras davası kanlı bittiİki kardeşin miras davası kanlı bittiVali yardımcısının öldürdüğü kardeşi ve annesinin cesetleri adli tıpa kaldırıldıVali yardımcısının öldürdüğü kardeşi ve annesinin cesetleri adli tıpa kaldırıldıHavaya rastgele ateş eden şüpheli yakalandı Havaya rastgele ateş eden şüpheli yakalandı3'üncü kattan atlayan zihinsel engelli genci yoldan geçen vatandaş tuttu 3'üncü kattan atlayan zihinsel engelli genci yoldan geçen vatandaş tuttuMaltepe'de bir restoran kurşunladı; 3 yaralı Maltepe'de bir restoran kurşunladı; 3 yaralıLadik Gölü'nde kara göründüLadik Gölü'nde kara göründüGaziosmanpaşa'da bir otomobil kundaklandı Gaziosmanpaşa'da bir otomobil kundaklandıKaza sonrası alev topuna dönen otomobilde sürücü yanarak hayatını kaybetti Kaza sonrası alev topuna dönen otomobilde sürücü yanarak hayatını kaybettiFındık fiyatları ne kadar? 12 Ağustos Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 12 Ağustos Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

hızWeb