BİZ SUSALIM HİZMETLER KONUŞSUN

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Biz sessiz bir şekilde hizmetlerimize devam ediyoruz. ‘Samsun’a ne yaptınız ki?’ diye soranlara da, biz susalım hizmetlerimiz konuşsun diyoruz dedi\r\n

BİZ SUSALIM HİZMETLER KONUŞSUN
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı çalışmalarını hızla sürdürdüğünü ifade etti. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Yeni, Bölgenin kalkınması için eylem planları hazırlamak, bölgede yürütülen yatırım projelerini izlemek ve değerlendirmek, bölgedeki gelişme potansiyeline, sorunlarına ve imkânlarına dair araştırma, etüt, proje ve incelemeler yapmak amacıyla kurulan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı çalışmalarını hızla sürürüyor. Proje kapsamındaki sekiz ilin milletvekilleri ve Kalkınma Bakanımızla birlikte sürekli istişare halindeyiz. Projede en ufak bir aksaklığın olmaması için gayret ediyoruz diye konuştu. 
EMİN ADIMLARLA
Projeyle bölgenin ekonomik yapısını güçlendirmeyi, sosyal gelişmesi ve dayanışmasını artırmayı, doğal kaynaklarını ve çevre kapasitesini koruyarak uzun dönemli sürdürülebilir kalkınmayı sağlamayı amaçladıklarını belirten Milletvekili Yeni, Hamdolsun bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Hazırlann turizm master planı çok kapsamlı bir çalışma. Bu çalışma sonucunda inşallah DOKAP Bölgesine gelen yerli ve yabancı turist sayısını artıracak ve turistlerin konaklama sürelerini uzatacağız. Bunun için bölgede kaliteli konaklama merkezlerinin sayısını çoğaltacağız, turizm faaliyetlerini çeşitlendireceğiz şeklinde konuştu.
EN ÖNEMLİSİ YEŞİL YOL
Çalışmaların en önemli ayağını Yeşil Yol Projesi nin oluşturduğunu kaydeden Yeni şunları söyledi: Yeşil Yol, Turizm Master Planı çerçevesinde öne çıkan yayla ve turizm merkezlerini üst kottan birbirine bağlayan,  başlangıcı Samsun ili bitişi Artvin Sarp sınır kapısı olan bir yol. Bu yol yaylaları birbirlerine bağlamak suretiyle bölgeye gelen turistlere daha çok alternatif sunacak, turizm alanlarını birbirlerine bağlayarak turizm potansiyelini artıracak ve yaylacılık yapan yerel halkın ulaşımını kolaylaştıracaktır. “Yeşil Yol”un; koruma-kullanma dengesini gözeterek ve bölgenin doğal yapısını koruyarak yaklaşık 2.567 km uzunluğunda olmasını planlanlıyoruz. Yeşil yol sadece bir turizm yoludur. Sahil yolunun alternatifi değildir.
NE YAPTINIZ DİYENLERE
DOKAP projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Yeni, 2013 yılında Kalkınma Bakanlığı tarafından DOKAP İdaresi ve 8 İl Valiliğiyle Mayıs 2013’te protokoller imzalanmış, her ile 5 milyon TL olmak üzere 8 ile toplam 40 milyon TL ödenek gönderilmiştir. Bu ödenek ile Yeşil Yol kapsamında 310 km yol yapım ve yenilemesi gerçekleştirilmiştir. 2014 Kasım ayı itibarıyla illere yaklaşık 9.8 milyon TL ödenek gönderilmiştir.  2015 yılı için de tüm planlamalar yapılmış ve gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır. Biz sessiz bir şekilde hizmetlerimize devam ediyoruz. ‘Samsun’a ne yaptınız ki?’ diye soranlara da biz susalım hizmetlerimiz konuşsun diyoruz dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Gebze'de feci kaza: 2 ölü

1 Gebze'de feci kaza: 2 ölü

Kahvehanede oturan kişi başından ve karnından vurularak infaz edildi

2 Kahvehanede oturan kişi başından ve karnından vurularak infaz edildi

Ardahan'da korkutan yangın: 2 ev ile 1 ahır kül oldu

3 Ardahan'da korkutan yangın: 2 ev ile 1 ahır kül oldu

Ticari taksinin çarptığı genç hastanede hayatını kaybetti

4 Ticari taksinin çarptığı genç hastanede hayatını kaybetti

Freni boşalan tır markete daldı

5 Freni boşalan tır markete daldı

Hatay'da yağma ve kasten adam öldürmeye teşebbüsten 2 kişi tutuklandı

6 Hatay'da yağma ve kasten adam öldürmeye teşebbüsten 2 kişi tutuklandı

Otomobil kırmızı ışıkta duramadı: 2 kişi yaralandı

7 Otomobil kırmızı ışıkta duramadı: 2 kişi yaralandı

Adana'da drone ve helikopter destekli narkotik uygulaması

8 Adana'da drone ve helikopter destekli narkotik uygulaması

Uşak Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendi

9 Uşak Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendi

15 Temmuz anısına pehlivanlar peşrev çekti

10 15 Temmuz anısına pehlivanlar peşrev çekti

hızWeb