KABUS GİBİ

Samsun’un Terme İlçesi nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle şehir merkezinden geçen Terme Çayı taştı. İlçedeki birçok köprü tehlikeli görülerek yaya ve araç trafiğini kaptıldı. Başkan Kul, Her yağmurda yüreğimiz ağzımıza geliyor dedi\r\n

KABUS GİBİ
Samsun un Terme İlçesi nde önceki gece  başlayan ve dün öğle saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış ilçeyi adeta esir aldı. Sağanak yağış nedeniyle debisi oldukça yükselen Terme Çayı, köprülerin üzerine çıkmaya başladı. İlçedeki birçok köprü tehlikeli görülerek yaya ve trafik ulaşımına kapatıldı. Olay yerine giden AFAD ve SASKİ ekipleri incelemelerde bulundu. Terme Çayı’nın taşması nedeniyle çevresindeki parklar ile pazar yeri sular altında kaldı.
YÜREĞİMİZ AĞZIMIZA GELİYOR
Sel bölgesine gelen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, incelemelerde bulundu. AFAD ekiplerinden bilgi alan Kul, daha sonra alınabilecek önlemleri konuştu. Başkan Şenol Kul yaptığı açıklamada, “Yıllar önce yapılan hesapsız planlar bugün bizlere bunları yaşatıyor. Irmak yatağını düzenli bir şekilde koruyamadığımız için bu sonuç ortaya çıktı. Doğa her zaman kendine yapılan müdahalelere cevap veriyor. Biz bundan sonraki aşamada mutlaka planlı bir şekilde DSİ ve diğer kurumlarla çalışmalar yapacağız. Terme’de kentsel dönüşüm şart. Irmak yatağında balıkçılarımız var, evler var, apartmanlar var. Artık Çarşamba’yı sel türkülerde alıyor. Yağmur yağdığında Samsun’da sel açışından tehlikeli olan yer Terme’dir. 
İnşallah 2015 yılı yatırım programında buraya yapılacak çalışmalar programa alınır. Her yağmurda yüreğimiz ağzımıza geliyor. İnşallah can kaybı yaşanmadan bu durumu atlatırız. Tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz” dedi. 

Tehlike oluşturabilecek köprüler üzerinde duran vatandaşlar için Terme İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ikazlarda bulundu. Ayrıca ilçede kısa süreli olarak su kesintisi yapıldığı öğrenildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Fatsa'da Dehşet- Sevgilisini öldürüp intihar etti

1 Fatsa'da Dehşet- Sevgilisini öldürüp intihar etti

Samsun'da bu projeler 30 yıldır tamamlanmadı

2 Samsun'da bu projeler 30 yıldır tamamlanmadı

Vahşet: 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

3 Vahşet: 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

Fındık fiyatları ne kadar? 11 Temmuz Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 11 Temmuz Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

5 Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

Termal tesiste iki kadın silahla öldürüldü

6 Termal tesiste iki kadın silahla öldürüldü

Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

7 Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

Samsun'da uyuşturucu operasyonları: 10 gözaltı

8 Samsun'da uyuşturucu operasyonları: 10 gözaltı

Samsun'da akıl almaz kazalar kamerada

9 Samsun'da akıl almaz kazalar kamerada

11 Temmuz Cumartesi Samsun hava durumu

10 11 Temmuz Cumartesi Samsun hava durumu

hızWeb