SAMSUN ÖZEL ŞEHİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Samsun un Türkiye’de ayrıcalığa sahip bir kent olduğunu belirterek, Partimizin tarihi açısından Samsun özel bir değere sahiptir dedi\r\n

SAMSUN ÖZEL ŞEHİR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay,  partisinin İlkadım İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Samsun a övgüler yağdırdı. AK Parti nin tarihi açısından Samsun un özel bir yere sahip olduğunu belirten Atalay, Samsun Karadeniz’in başkentidir. Samsun bütün yolların kavşak noktasıdır” diye konuştu.
SEÇİM ZAMANINDA YAPILACAK
AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi, İlkadım Belediyesi Sosyal Tesisleri nde gerçekleştirildi. Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay ın yanı sıra AK Parti MYKY Üyesi Ahmet Demircan, Samsun Milletvekilleri Tülay Bakır, Mustafa Demir ve Ahmet Yeni, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Kongrede konuşan Atalay, genel seçimlerin erken bir tarihe alınması gibi bir durumun gündemlerinde olmadığını söyledi. Atalay, “Her ne kadar hepimiz çok seçimli bir yıl yasadıysak da seçimlerin olmadığı bir döneme geçerken, haziran ayının ilk haftasında son bir genel seçim yapacağız. ‘Seçim erkene alınacak mı? Öyle bir ihtimal var mı?’ diye konuşuluyor. Öyle bir ihtimal yok. Biz AK Parti olarak daima seçimlerin zamanında yapılmasını tercih ettik. Son MYK’mızda da seçimlerin tarihi ile ilgili görüşmelerimiz oldu ve genel seçimler 7 Haziran 2015 günü yapılacak dedi.
İŞSİZLİK YÜZDE 5 E DÜŞECEK
Hedeflerinin, işsizliği 2023 hedefleri içersinde yüzde 5’lere kadar düşürmek olduğunu belirten Atalay, “Bir iki gündür işsizliğin yükseldiğini söylüyorlar. Bilenler bunu biliyor. İşsizlik Türkiye’de yükselmiyor. 1 yılda 2013 yılı Ağustos ayından 2014 yılı Ağustos ayına Türkiye’de istihdam edilen sayısı yani üretilen iş alanı 1 milyon 300 bin kişidir. Üniversite mezunumuz yılda 2002 yılındakinin iki mislisine çıkıyor. Biz kızların eğitimine özel bir önem verdik. İşgücüne giriş dediğimiz yani iş arayanların sayısı çok yükseliyor. O yıllara göre 2 milyon daha fazla. Üniversite mezunu çoğalıyor ve herkes iş buluyor. Önceden kadınlarda iş bulmak ve iş aramak için başvuranların sayısı düşüktü. Şimdi bizim getirdiğimiz sistem sayesinde hepsi okuyor, üniversite mezunu oluyor ve işe girmek istiyor. Bu oranlar tamamen onlarla ilgilidir. Tabi ki bunlara da iş bulmak durumundayız. İnşallah Türkiye geliştikçe onlarda olacaktır. Bizim 2023 hedefimiz işsizliği yüzde 5’lere kadar düşürmektir. Bu konuları değerlendirirken bütün bu rakamlara ve verilere bakmak gerekir” diye konuştu.
ANAYASA DEĞİŞMELİ 
Genel seçimlerden sonra ilk işlerinin anayasayı değiştirmek olduğunu ifade eden Atalay, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu genel seçim 2023 hedeflerimiz için önemlidir. Bu anayasa rafa kalkmadıkça, yeni anayasa yapılmadıkça Türkiye’de ileri demokrasiyi kuramazsınız. İçinde pek çok değişiklik yaptık ama halen anayasanın omurgası duruyor ve bir ihtilal yönetiminin yaptığı bir anayasadır. Dolayısıyla 2015 seçimin sonrası bizim önümüzdeki en önemli ajanda bu yeni anayasadır. İnşallah milletimiz bize o imkanı ve yetkiyi verir dedi. 
SAMSUN KARADENİZ’İN BAŞKENTİ
Konuşmasına Samsun’a övgüler de yağdıran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, “Samsun Türkiye’de devamlı bir ayrıcalığa sahiptir. Partimiz açısından da bizim en güçlü olduğumuz en fazla desteğini aldığımız illerimizden birisidir. Daima Büyükşehir Belediyesi bizim olmuştur. Partimizin tarihi açısından Samsun özel bir değere sahiptir. Samsun Karadeniz’in başkentidir. Samsun bütün yolların kavşak noktasıdır” dedi.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

1 Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

Hatay'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü

2 Hatay'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü

Seçer'in borçlanma talebi, sert tartışmalar ve gerginliklerle bir kez daha redde

3 Seçer'in borçlanma talebi, sert tartışmalar ve gerginliklerle bir kez daha redde

Erol Bulut: "Skor yanıltmasın iyi oynamadığımız bir maçtı"

4 Erol Bulut: "Skor yanıltmasın iyi oynamadığımız bir maçtı"

Fatih Terim: "Bu skoru hak etmedik"

5 Fatih Terim: "Bu skoru hak etmedik"

Kamyonetle traktör çarpıştı: 3 yaralı

6 Kamyonetle traktör çarpıştı: 3 yaralı

hızWeb