SİNOPLU İŞ ADAMLARI ÜNİVERSİTEYE SAHİP ÇIKMALI

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu ve Meclis Üyeleri ile Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli nde bir araya geldi. \r\n

 SİNOPLU İŞ ADAMLARI ÜNİVERSİTEYE SAHİP ÇIKMALI
Gerçekleşen toplantıda Rektör Bircan ilk olarak, Sinop Üniversitesi yeni kampüs alanını tanıtarak, kampüs alanının animasyonunu meclis üyelerine izletti ve Sinop Üniversitesi gelişim süreci ve gelecek yatırımlarıyla ilgili detaylı bilgi verdi. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Bircan konuşmasında, Biliyorsunuz üniversitemizin bir kampüs alanı yoktu. Hep bunun sıkıntısını yaşıyorduk. Gerek ilimize okumak için gelen öğrencilerimiz, gerek aileleri bu konuda şikayetlerini dile getiriyorlardı. Biz de göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu sorunun aşılması için çalışmalara başladık ve yakın tarihte bu sorunu çözerek 300 dönüme yakın bir yer tahsisi yaptık. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz ilk faaliyetimiz Uluslararası Atletizm Pisti sahamızın yer teslimini yapmak oldu. İkinci adımımız ise Meslek Yüksekokulumuzun yer teslimi oldu. İlerleyen dönemlerde de rektörlük binamız, yeni fakülte binalarımız, kongre binamız ve öğrencilerimizin vakit geçirebileceği sosyal alanlar gibi birçok yatırımları yerleşke içerisinde yapmaya başlayacağız” dedi. 
Bircan, üniversitenin Sinop’a sağladığı katkılardan da bahsederek, Üniversiteler kuruldukları illere önemli katkılar sağlar. Bizim üniversitemiz de kurulduğu günden itibaren ilimizde maddi manevi büyük katkılar sağlamaktadır. Sinop’a gelen öğrencilerimiz, akademik personelimiz, memurlarımız konaklamadan ulaşıma, giyim sektöründen gıdaya kadar bir çok alanda harcamalar yaparak 58 milyon eski parayla 58 trilyon gibi bir meblağının ilimiz ekonomisine girmesini sağlıyor. Bu anlamda üniversitemiz Sinop’ta bacasız fabrika görevi görmektedir. Bu yüzden Sinoplu hemşehrilerimizin iş adamlarımızın üniversitemize sahip çıkmaları, öğrencilerimizi kendi çocukları gibi görüp onları koruyup kollamaları gerekmektedir” diye konuştu. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti

1 Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti

Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı

2 Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı

Düğünden hastaneye kaldırıldı, bir saat içinde öldü

3 Düğünden hastaneye kaldırıldı, bir saat içinde öldü

Emeklilerin Beklediği Tarih Açıklandı

4 Emeklilerin Beklediği Tarih Açıklandı

İki kişi silahla vurulmuş bulundu

5 İki kişi silahla vurulmuş bulundu

Otomobil takla attı, sürücü hayatını kaybetti

6 Otomobil takla attı, sürücü hayatını kaybetti

74 yaşındaki kadın pompalı tüfekle öldürüldü

7 74 yaşındaki kadın pompalı tüfekle öldürüldü

Samsun'da intikam için aracını çalıp camlarını kırdı

8 Samsun'da intikam için aracını çalıp camlarını kırdı

Samsun'da Sebze ve meyveye korona etkisi

9 Samsun'da Sebze ve meyveye korona etkisi

12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu

10 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu

hızWeb