YEGEP sözcüsünden Termelilere çağrı

TERÇEP in organize ettiği Termik Santrale Hayır etkinlikliğine katılan Yeşil Gerze Platformu Sözcüsü Şengül Çalışkan Şahin “Belediye Başkanınıza sahip çıkın ve bu yolda yalnız bırakmayın” dedi\r\n

YEGEP sözcüsünden Termelilere çağrı
Terme’de yapılması planlanan kömürlü termik santrale dikkatleri çekmek ve karşı duruş sergilemek amacı ile Terme Çevre Platformu (TERÇEP) tarafından Yeşil Gerze Çevre Platformu üyeleri Terme ilçesine gelerek santral konusunda tecrübelerini ilçe halkı ile paylaştılar. Terme Belediyesi Kültür merkezinde yapılan toplantıya Yeşil Gerze Platformu (YEGEP) üyeleri, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, İlçenin Sivil toplum örgütlerinin başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çevre il ve ilçelerden vatandaşlar katıldı. 
KARARLI OLUN
Santrali bölgelerine kurdurtmayacaklarına inandıklarını ve bu bilinç ile çalışmalar yaptıklarını ifade eden YEGEP sözcüsü Şengül Çalışkan Şahin tecrübelerini Terme halkı ile paylaştı. Termik santrale karşı durmak nefesine sahip çıkmaktır. Diyen ve bu konulardaki birlikteliğin önemine vurgu yapan Şahin “Biz bu mücadelede kazandık. Bunun bir reçetesi ve anahtarı yok. Sadece inandık. Birliğinizi dirliğinizi ve kararlılığınızı asla yitirmeyin. Belediye Başkanı Şenol Kul’un bu konudaki tavrı çok önemli ve Belediye Başkanınıza sahip çıkın ve bu yolda yalnız bırakmayın. Dilerim sizde başarırsınız” diye konuştu.
TERMİK SANTRAL SİYASET ÜSTÜ
Terme’deki Termik santral olayına siyasi değil siyaset üstü baktıklarına vurgu yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “Terme de güzel bir birliktelik sağlandı. Bütün siyasi partiler, sivil toplum örgütleri hiçbir siyasi ayrıştırma yapmadan hep birlikte bu olaya sahip çıktı. Şuandaki aşamada gayet iyi gidiyor. İnşallah güzel bir sonuçta alacağız. Bunda hiç tereddüttüm yok. Hiçbir şey mücadele edilmeden kazanılmaz ifadelerini kullandı.
Gerze’de santralin yapılması planlanan Köyün Muhtarı Ahmet Tiryaki, TERÇEP Üyelerinden Cemil Keleş ve TERÇEP dönem sözcüsü Zekai Altunpala’nın konuşma yaptığı toplantı sonunda ziyaretçilere Terme Kaymakamı İlyas Gün ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul tarafından çiçek takdim edildi. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralıSamsun'da silahlı saldırı: 1 yaralıİki kardeşin miras davası kanlı bittiİki kardeşin miras davası kanlı bittiVali yardımcısının öldürdüğü kardeşi ve annesinin cesetleri adli tıpa kaldırıldıVali yardımcısının öldürdüğü kardeşi ve annesinin cesetleri adli tıpa kaldırıldıHavaya rastgele ateş eden şüpheli yakalandı Havaya rastgele ateş eden şüpheli yakalandı3'üncü kattan atlayan zihinsel engelli genci yoldan geçen vatandaş tuttu 3'üncü kattan atlayan zihinsel engelli genci yoldan geçen vatandaş tuttuMaltepe'de bir restoran kurşunladı; 3 yaralı Maltepe'de bir restoran kurşunladı; 3 yaralıGaziosmanpaşa'da bir otomobil kundaklandı Gaziosmanpaşa'da bir otomobil kundaklandıLadik Gölü'nde kara göründüLadik Gölü'nde kara göründüKaza sonrası alev topuna dönen otomobilde sürücü yanarak hayatını kaybetti Kaza sonrası alev topuna dönen otomobilde sürücü yanarak hayatını kaybettiFındık fiyatları ne kadar? 12 Ağustos Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 12 Ağustos Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

hızWeb