CANİK’TEN SURİYE YE YARDIM KONVOYU

Canik Belediyesi tarafından ikincisi organize edilen Suriye ye yardım konvoyu kapsamında iki TIR düzenlenen törenle yola çıktı. \r\n

CANİK’TEN SURİYE YE YARDIM KONVOYU
Daha önce hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptığı organizasyon ile Suriye de yaşayan vatandaşlar için yardım TIR’ı gönderen Canik Belediyesi, Suriye de ikinci kez un yüklü iki adet TIR gönderdi. Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda düzenlenen törenle yola çıkan TIR’ları uğurlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Belediyesi olarak kurduğumuz Dış İlişkiler Birimimiz öncülüğünde örnek olacak bir hizmet hareketine öncülük ediyoruz. Bu hizmet hareketine diğer belediye başkanlarımızı da davet ediyoruz. Onlar da kuracakları Dış İlişkiler Birimi ile bu tür hayırlı işlere imza atabilir dedi.
Komşuluk hakkı gereği olarak daha önce Suriye ye yardım amaçlı un yüklü TIR gönderdiklerini hatırlatan Genç, İHH nın Suriye de oradaki halkın ekmek ihtiyacını gidermek amacıyla açmış olduğu fırınların un ihtiyacı var. Biz de hayırsever vatandaşlarımızın vermiş oldukları unları Suriye ye gönderiyoruz. Yola çıkan iki adet TIR Hatay ve Kilis e gidecek. Perşembe günü de Suriyeli kardeşlerimize ulaştıracağız diye konuştu.
KALPLERE HİCRET GECESİ
Ülkelerinde yaşanan acılar nedeniyle Samsun a gelen Suriyeli, Iraklı ve Afgan vatandaşlar için Cuma günü Kalplere Hicret Gecesi düzenleyeceklerini de belirten Başkan Osman Genç, Onlar Muhacir biz ise Ensarız. Bu duyguyla kardeşlerimiz için anlamlı bir projeye imza atıyoruz. Ensar olarak yurtlarından kopmak zorunda kalan Muhacir kardeşlerimize kucak açıyoruz. İnşallah Türkiye de ilk kez Canik Belediyesi olarak bizim öncülük edeceğimiz anlamlı bir projeyle, Samsunlu ve şehrimize gelen Afgan, Iraklı ve Suriyeli kardeşlerimizi buluşturacağız. Cuma günü Canik Kültür Merkezi nde saat 19.00 da düzenleyeceğimiz Kalplere Hicret Gecesi ne tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz şeklinde konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Erhan Kartal Samsunspor'a dönüyor

1 Erhan Kartal Samsunspor'a dönüyor

Samsunspor'a 5 yabancı futbolcu

2 Samsunspor'a 5 yabancı futbolcu

Fındık fiyatları ne kadar? 09 Temmuz Perşembe serbest piyasa fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 09 Temmuz Perşembe serbest piyasa fındık fiyatları

09 Temmuz Perşembe Samsun hava durumu

4 09 Temmuz Perşembe Samsun hava durumu

Memişoğlu'ndan Başkan Demir'e soru: Samsun'da mimar mı kalmadı

5 Memişoğlu'ndan Başkan Demir'e soru: Samsun'da mimar mı kalmadı

Samsun'da fırtınayı fırsata çevirdi

6 Samsun'da fırtınayı fırsata çevirdi

Sakarya'da ikinci havai fişek patlaması: 3 şehit

7 Sakarya'da ikinci havai fişek patlaması: 3 şehit

Samsun'da genç kadın uyuşturucu ticaretinden yakalandı

8 Samsun'da genç kadın uyuşturucu ticaretinden yakalandı

Acı haber şehit ailesine ulaştı

9 Acı haber şehit ailesine ulaştı

Samsun İlkadım'da kurban kesim fiyatları belirlendi

10 Samsun İlkadım'da kurban kesim fiyatları belirlendi

hızWeb