YEŞİLYURT LİMANI’NA ÖDÜL

Bu sene 8.’si düzenlenen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’na katılan Yeşilyurt Limanı, Yüzey Suları Toplama ve Arıtma projesi ile jüri özel ödülüne layık görüldü.

YEŞİLYURT LİMANI’NA ÖDÜL
Ulusal ve uluslararası pazarda yer sahibi olarak büyüyen ve gelişen Yeşilyurt Limanı, İstanbul Fuar Merkezi nde yapılan Logitrans Transport Lojistik Fuarı nda sektörün her kesiminden dünya devleri arasında yerini aldı. Sektörün gelişimine yönelik yeni fırsatlar ve katma değer oluşturmayı hedefleyen bu fuarda Yeşilyurt Limanı, geçen yıllarda gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar ve projeleriyle birlikte artan yükleme boşaltma kapasitesi ile firmayı yerli yabancı firmalara ve ziyaretçilere tanıtma imkanı buldu.
22 ülkeden 200 e yakın katılımcı firmanın yer aldığı ve 56 ülkeden 15 bini aşan yerli yabancı katılımcı profilinin ziyaret ettiği fuarda, Yeşilyurt Liman gerek lojistik şehri olma yolunda hızla ilerleyen Samsun’un, gerekse de Karadeniz Bölgesi’nin deniz taşımacılığındaki temsilcisi olarak fuarda her sene olduğu üzere bu senede dünya devleri arasında öne çıktı.
Üç gün süren fuarda, Atlas Lojistik Ödülleri yarışmasında Yeşilyurt Limanı, Yüzey Suları Toplama ve Arıtma projesi ile Jüri özel ödülünün sahibi oldu. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Yeşilyurt Limanı yetkilileri, “2014 yılının Ağustos ayında oluşturulan bu proje ile Yeşilyurt Limanı’nda biriken yüzey ve atık suları tamamen kapalı devre sistemine geçmiş bulunmaktadır. İskele üzerindeki yağmur ve atık suları belirli aralıklarda bulunan havuzlarda toplanarak çökertme işleminden sonra boru hatlarıyla taşınarak arıtma ünitesine sevk edilmektedir. Arıtma ünitesinde atık suların ikinci bir çökertme işleminden sonra kimyasal biyolojik arıtmanın sonucunda elde edilen temiz suyun denize deşarjı sağlanmaktadır. Yine iskele ve depo sahası üzerinde sürekli temizliği yapmak üzere süpürge aracı alınmıştır. Yeşilyurt Limanı olarak tüm bu faaliyetlerimiz, çalışmalarımızı sürdürürken özellikle çevre konusunda ne kadar hassas olduğumuzun birer göstergesidir” ifadelerine yer verdi. 
Lojistik fuarında UTIKAD Başkanı, UND Başkanı, TOBB Ulaştırma ve Lojistik Bakanlık yetkilileri standı ziyaret ederek Yeşilyurt Liman ile ilgili bilgi aldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'un Miroslav Stoch ısrarı

1 Samsunspor'un Miroslav Stoch ısrarı

Samsun'a deniz için gelen genç boğuldu

2 Samsun'a deniz için gelen genç boğuldu

Fındık fiyatları ne kadar? 13 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 13 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Samsun'da fabrika kurmak isteyenlere ücretsiz arsa

4 Samsun'da fabrika kurmak isteyenlere ücretsiz arsa

Önce bebeğini, daha sonra da kendini aşağıya bıraktı

5 Önce bebeğini, daha sonra da kendini aşağıya bıraktı

Samsun Milletvekili Köktaş'ın acı günü

6 Samsun Milletvekili Köktaş'ın acı günü

Samsunsporlu Aileler Platformu Derneği Başkanı yine Şenkal

7 Samsunsporlu Aileler Platformu Derneği Başkanı yine Şenkal

Samsun'da polisten kaçarken ölümden döndü

8 Samsun'da polisten kaçarken ölümden döndü

Canik Zabıtası olmasa Samsunluya yedireceklerdi

9 Canik Zabıtası olmasa Samsunluya yedireceklerdi

Samsun'da kazazedenin imdadına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da kazazedenin imdadına ambulans helikopter yetişti

hızWeb