BÜYÜKŞEHİR İLE İŞBİRLİĞİ YAPILSIN

Canik Kent Konseyi Sağlık, Çevre Sağlığı ve Gıda Kontrolü Çalışma Grubu, gündemine çevre ve hava kirliliğini aldı. Toplantıda, kırsal mahallelerin bir kısmında çöp toplama konusunda Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapılması istendi\r\n

BÜYÜKŞEHİR İLE İŞBİRLİĞİ YAPILSIN
Canik Kent Konseyi Sağlık, Çevre Sağlığı ve Gıda Kontrolü Çalışma Grubu nun toplantısı Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan ın koordinatörlüğünde yapıldı. Çalışma Grubu Başkanı Ömer Faruk Sönmez yönetimindeki toplantının gündeminde önemli konular vardı. Özellikle çevre ve hava temizliğine dikkat çekilen toplantıda, SAMGAZ ın pahalı olan abonelik fiyatlarını aşağı çekerek, aboneliği teşvik etmesi gerektiği belirtildi. Kırsal mahallelerdeki temizlik çalışmaları, pazar yerlerinin oluşturulması, hava kirliliğini azaltmak için alınacak önlemler, sokak hayvanlarının durumu gibi önemli konular görüşülen toplantıda ayrıca, Toptepe mesire alanında doğa eğitimi alanı önerisi de yapıldı.
GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ ÖNLENMELİ 
Kırsal mahallelerin bir kısmında çöp toplama konusunun Büyükşehir Belediyesi nin sorumluluğunda olduğuna işaret edilen toplantıda, bu konuda Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapılması gerektiği söylendi. Sıkıntıları çözmek amacıyla kırsal mahalle muhtarları ile belediyenin ilgili birimlerinin Kent Konseyi nin düzenleyeceği bir toplantıda bir araya getirilmesi kararını alan Çalışma Grubu, pazar yerlerinde oluşan görüntü kirliliğinin önlenmesine yönelik ilgili birimlerle görüşmeler yapılmasını da kararlaştırdı. 
ABONELİK ÜCRETLERİ FAZLA
Kış mevsiminde yaşanan hava kirliliğinin kalitesiz kömür kullanımından ve doğalgaza geçme isteksizliğinden kaynaklandığı belirtilen toplantıda, abonelik ücretlerinin yüksek olması nedeniyle bu konuda SAMGAZ ın doğalgazı teşvik edici ve aboneliği kolaylaştırıcı çalışmalar yapabileceğinin üzerinde duruldu. Terkedilmiş sokak hayvanları konusunda vatandaşlardan sık sık şikayetler alındığı ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi ile organize çalışmaların yapılması gerektiği ifade edilirken, sokak hayvanlarına yönelik konsey tarafından bir panel düzenlenmesine karar verildi. Toplantıda ayrıca, Orman İşletme Müdürlüğü ile yapılacak işbirliği sonucunda Toptepe mesire alanının belirlenecek bir kısmında doğa eğitim parkı yapılması önerisinde bulunuldu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

1 Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

2 Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

3 AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

Korkutan anız yangını

4 Korkutan anız yangını

Osmaniye'de trafik kazası:1 yaralı

5 Osmaniye'de trafik kazası:1 yaralı

Fatsa'da kamyon işyerine girdi

6 Fatsa'da kamyon işyerine girdi

hızWeb