Tuğçe Albayrak yaşam destek ünitesinden çıkartıldı

Almanya nın Offenbach kentinde Sırp gençlerin saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Albayrak, 23 yaşına girdiği bugün yaşam destek ünitesinden çıkartıldı.\r\n

Tuğçe Albayrak yaşam destek ünitesinden çıkartıldı
Almanya nın Offenbach kentinde Sırp gençlerin saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Albayrak, 23 yaşına girdiği bugün yaşam destek ünitesinden çıkartıldı.

Albayrak ailesi adına gazetecilere açıklama yapan İsmail Erel, Tuğçe nin yaşam destek ünitesinden çıkarılarak, organlarının alınmaya başladığını söyledi.

Tuğçe nin cenazesinin Almanya da defnedileceğini ifade eden Erel, cenaze töreniyle ilgili henüz net bir planın olmadığını ailenin bu konuda daha sonra açıklama yapacağını kaydetti.

Tuğçe ye saldıran kişilerin en ağır cezaya çarptırılmasını istediklerini belirten Erel, olay anını görenlerden polise başvurmalarını istedi.

Binlerce kişi Tuğçe için dua etti

Öte yandan Albayrak ın bugün doğum günü olması nedeniyle yaşam destek ünitesine bağlı olduğu Sana Offenbach Hastanesi önünde yaklaşık 4 bin kişi toplandı.

Tuğçe için dualar eden binlerce kişi, hastane önünde mumlar yakıp, Tuğçe nin fotoğraflarının bulunduğu alana çiçek bıraktı. Ziyaretçilerin duygu ve düşüncelerini Türkçe ve Almanca yazdığı kağıtlar ise hastane önündeki panolara asıldı.

Piyano çalmayı çok seven Tuğçe Albayrak için bir arkadaşı da hastane bahçesine getirdiği piyanosu ile resital verdi. Daha sonra üzerinde Tuğçe nin resminin olduğu pasta, Tuğçe nin teyzesi tarafından kesildi.

Bu sırada, aralarında Almanların olduğu bazı kişilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Yüzlerce kişi de Tuğçe nin fotoğraflarının olduğu panonun önünde bulunan deftere duygu ve düşüncelerini yazdı.

Hastane önünde üzerinde Bugün hepimiz Tuğçe yiz yazılı pankart da açıldı. Tuğçe ile ilgili mesajların yazılı olduğu kağıtların yapıştırıldığı beyaz balonları gökyüzüne bırakan kalabalık, daha sonra sessizce dağıldı.

Etkinliğe Hessen Eyalet Meclis üyeleri İsmail Tipi ve Turgut Yılmaz da katıldı.

Hastane bahçesinde Albayrak ailesi adına basın mensuplarına açıklama yapan İsmail Erel, Bugün Tuğçe yaşam destek ünitesinden çıkarılacak. Aİle buna onay verdi. Tuğçe nin son arzusu organlarının bağışlanmasıydı, bu da yapılacak dedi.

Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier, bir radyoya yaptığı açıklamada, Tuğçe ye liyakat nişanı verilmesi için girişimde bulunacağını söyledi.

Offenbach ta 15 Kasım da arkadaşlarıyla yemek yediği restoranın tuvaletinde 3 Sırp genç tarafından taciz edilen 2 Alman genç kıza yardım ederek, onları kurtaran Tuğçe Albayrak, restorandan çıktığı sırada Sırp gençler tarafından darbedilmişti.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Albayrak ın beyin kanaması geçirdiği tespit edilmişti. Albayrak ın beyin ölümü önceki gün gerçekleşmişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

1 396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

Kafasından vurulan şahıs öldü

2 Kafasından vurulan şahıs öldü

Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

3 Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

Tır dorsesinde çıkan yangın korkuttu

4 Tır dorsesinde çıkan yangın korkuttu

Galatasaray'a Marcao müjdesi

5 Galatasaray'a Marcao müjdesi

hızWeb