Vezirköprü de hummalı çalışma

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, göreve geldikleri günden itibaren başlattıkları yol, kanalizasyon, altyapı, parke, asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi

Vezirköprü de hummalı çalışma

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Haberaks TV de Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ın hazırlayıp sunduğu Samsun un Nabzı programının konuğu oldu. Başkan Edis, Vezirköprü de göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

İSTENİLEN VERİMİ ALAMADIK
Büyükşehir Yasası nın yürürlüğe girmesinden sonra 137 köy ve iki belde ile birlikte 300 yerleşim yerleri olduğunu belirten Başkan Edis, Biz hem Büyükşehir hem de Vezirköprü Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstenilen verimi yeteri kadar alamadık ama almak için çalışıyoruz. Bunu yaparken hem ekonomik olarak hem de zaman olarak çaba harcıyoruz. Önceden, Özel İdare döneminde araçların bir anda Vezirköprü ye ulaşması çok zordu. Bu hizmetlerin aksamasının gecikmesinin nedenlerinden bir tanesi de budur. Hem coğrafik olarak büyük olmamız hem de ilden uzak olmamız bunu etkiledi diye düşünüyorum. Biz göreve başladığımızdan bugüne kadar yol, kanalizasyon, altyapı, parke, asfalt çalışmalarını sürdürüyoruz dedi.

GÜZEL BİR TESİS KAZANDIRDIK
Tamamlanan çalışmalardan da söz eden Edis, Kültür Merkezi projemiz tamamlandı. 4 bin metrekarelik bir Kültür Merkezi yaptık. İçinde bulunan konferans salonu, sergi salonu, kütüphane, kafeterya ve düğün salonuyla birlikte ilçemize çok güzel bir tesis kazandırdık. Bu tesis Vezirköprü de öğrencisinden kurum amirine kadar herkesin kullanabileceği bir mekan oldu. Şu an konferans salonumuz ve düğün salonumuz kullanıma açık. Diğer yerlerse 15 Ekim den itibaren hizmete açılacak. Bunun akabinde Butik Otel açıldı. Burada yaklaşık 45 misafirimizi ağırlıyoruz. Otelin üst kısmındaki restoranı 15 gün önce tamamladık. Alt kısmında bulunan 10 a yakın işyerlerini kiraya verdik. Ayrıca Göl Mahallesi ne 52 tane iş yeri kazandırdık. Göl Pazarı nda kapalı sebze pazarını oluşturduk. Bu işyerlerini kiraya vererek temiz ve nezih çalışma ortamını sağlamış olduk. Veziköprü halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum diye konuştu. 

Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıSamsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıFındık fiyatları ne kadar? 04 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıİYİ Parti Adayı Murat Keskin hedeflerini anlattıİYİ Parti Adayı Murat Keskin hedeflerini anlattıSamsun'daki kazada, 2 kişi camdan fırlayarak yaralandıSamsun'daki kazada, 2 kişi camdan fırlayarak yaralandıSamsun'da eski tekel depolarındaki sorun çözülüyorSamsun'da eski tekel depolarındaki sorun çözülüyorSamsun'da minibüs refüje çıktı, sürücü yaralandıSamsun'da minibüs refüje çıktı, sürücü yaralandıAmasya'da araç duvara çarptı: 1 ölü, 1 yaralıAmasya'da araç duvara çarptı: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da motosikletli trafik polisi ile otomobil çarpıştı: 4 yaralıSamsun'da motosikletli trafik polisi ile otomobil çarpıştı: 4 yaralıYüzü maskeli iki soyguncu önce iş yeri sahibini vurdular sonra soygun yaptılar Yüzü maskeli iki soyguncu önce iş yeri sahibini vurdular sonra soygun yaptılarOtomobil kamyona arkadan çarptı: 2'si ağır 5 yaralı Otomobil kamyona arkadan çarptı: 2'si ağır 5 yaralı

hızWeb