Ayrım yapmadan çalışıyoruz

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, sorumluluk alanlarındaki 2 bin 350 kilometrelik yolda, ayrım yapmadan çalıştıklarını, hizmetlerin her mahalleye en kısa sürede mutlaka ulaşacağını söyledi

Ayrım yapmadan çalışıyoruz

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, 1762 kilometrekare alana dağılmış toplam 300 yerleşim biriminde 3 bin kilometrelik yol ağı bulunduğunu, 2 bin 350 kilometrelik yolun sorumluluğunun ise kendilerinde olduğunu belirtti. Başkan Edis, bir buçuk yılda yol sorununu çözmek için parke, kumlama ve asfalt çalışmalarına yoğun şekilde başladıklarını belirterek, 2014 yılında 1 milyon, 2015 yılında 2.5 milyon parke ihalesini yaptık. Yaptığımız parkeleri ilçe çalışmalarında kullanıyoruz. Bununla birlikte parke üretme tesisinde burda günlük 20 bine yakın parke üretiyoruz. Ürettiğimiz parkeleri yaptığımız ihale ile birlikte döşemelerini gerçekleştiriyoruz. Bunları bizim görev alanımız olan yollarda yani mahalle içlerinde ara bağlantı yollarında, meydan düzenlemeleri ve şehir merkezimizdeki doğal gaz ve kanalizasyon çalışmalarının ardından tamirde kullanıyoruz. 3 bin km lik yol ağının 650 km Büyükşehir Belediyesimize ait grup yolu, diğer ara yollar, bağlantılar, ara sokakalar, yayla yolları bize ait yollar. Tabi bunları bir anda bitirmemiz mümkün değil zaten. Bugüne kadar alt yapı malzemelerini yaptık dolgu malzemelerini yaptık. Bu arada yolların ölçümlerinin üzerinde de öncelikle duruyoruz. Harita mühendislerimiz yollara bizzat giderek, ölçüm yaparak, dar olan yerleri genişleterek çalışıyoruz dedi. 

BEŞ YILDA ÇÖZÜLECEK
İlçeye beton santrali kurmak için çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini kaydeden Başkan Edis, Parke fabrikasından başka Narlısaray bölgemizde kum eleme tesisimizde, saatte 150 ton yıkayıp, eleyerek kum üretiyoruz. Şuanda buraya beton santralini kuruyoruz. Bu kurduğumuz beton santralleriyle yol çalışmalarına katkıda bulunacağız.  Buradaki amacımız ürettiğimiz parke, kum ve betonla birlikte yol ağının üretimini hızlandırıp, biran önce tamamlamak. 2350 kilometre yolu biranda bitirmek hem bütçe, hem de süre açısından biranda olacak bir şey değil. Beş yıllık süre içinde yol sorununu çözümlemiş olacağız. Amacımız sorunları ne kadar aza indirirsek o kadar başarılı buluyoruz kendimizi. Vatandaşımızda daha hızlı bir şekilde hizmetin gelmesini bekliyor. Buradaki tek sıkıntımız, orası yapılıyorda, burası niye yapılmıyor mantığı. Ama her yer yapılacak ve tamamlanacak. Biz ayrım yapmıyoruz diye konuştu. 

YILMAZ A TEŞEKKÜR
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Büyükşehir Belediyesi nin de ilçeye kurduğu tesislerle, sorumluluk alanındaki 650 kilometre yolu asfalt ve beton olarak yapmak için yoğun çaba sarfettiğini kaydetti. Başkan Edis açıklamasını şöyle sürdürdü: Büyükşehir Belediyesi kurmuş olduğu asfalt plenti şantiyesinde üretmiş olduğu asfaltla birlikte kendi görev alanındaki yolların asfaltını yapıyor. Bir kısım yollarda da beton yol çalışmasına başlamış durumda. İlçe belediyeleri büyükşehir belediyesine bağlanmasının ardından Çalköy deki Taşocağını devrettik. Sağolsun Büyükşehir Belediyemiz de yaklaşık 10 milyon TL lik yatırımla buraya güzel tesis yaptı.  Şimdi bu tesis asfalt ve yol yapımında önemli katkılar sağlıyor. Bu şantiyede ürnetilen malzeme 80 kilometre uzaktaki grup yollarında kullanılıyor. Bu tesis sayesinde vezirköprü ilçesindeki 650 kilometrelik grup yolları ağının mümkün olan en kısa sürede sıcak asfalt ve beton yıla kavuşacağına inanıyoruz. kol kola, el ele vererek çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz a ve emrindeki ekibe çok teşekkür ediyorum.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıSamsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıFındık fiyatları ne kadar? 04 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıİYİ Parti Adayı Murat Keskin hedeflerini anlattıİYİ Parti Adayı Murat Keskin hedeflerini anlattıSamsun'daki kazada, 2 kişi camdan fırlayarak yaralandıSamsun'daki kazada, 2 kişi camdan fırlayarak yaralandıSamsun'da eski tekel depolarındaki sorun çözülüyorSamsun'da eski tekel depolarındaki sorun çözülüyorSamsun'da minibüs refüje çıktı, sürücü yaralandıSamsun'da minibüs refüje çıktı, sürücü yaralandıAmasya'da araç duvara çarptı: 1 ölü, 1 yaralıAmasya'da araç duvara çarptı: 1 ölü, 1 yaralıYüzü maskeli iki soyguncu önce iş yeri sahibini vurdular sonra soygun yaptılar Yüzü maskeli iki soyguncu önce iş yeri sahibini vurdular sonra soygun yaptılarOtomobil kamyona arkadan çarptı: 2'si ağır 5 yaralı Otomobil kamyona arkadan çarptı: 2'si ağır 5 yaralıYangında 140 hektar zirai alan zarar gördü Yangında 140 hektar zirai alan zarar gördü

hızWeb