Ayvacık eğitimde atağa geçti

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Ayvacık ilçemiz, turizm alanında olduğu gibi eğitim alanında da atağa geçti dedi

Ayvacık eğitimde atağa geçti

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, ilçelerinde eğitim alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Başkan Belur, Samsun un eğitim açısından en geri kalmış ilçesinin Ayvacık olduğunu belirterek yaptıkları çalışmalarla bunun önüne geçmeyi hedeflediklerini ifade etti.

GELECEĞE YATIRIM
Ayvacık ta 2009 yılı öncesinde eğitim kurumlarının fiziki altyapılarının yetersiz olmasından dolayı ilçenin eğitim seviyesi oldukça düşük göründüğünü belirten Başkan Mustafa Belur, Ayvacık İlçesi her alanda yükselişe geçerken eğitim alanında da geri kalmıyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine vereceğimiz her katkı geleceğimize yapılmış bir yatırımdır. Samsun’umuzun ilçeleri arasında eğitimde en geride olan ilçe olarak bu alanda ilçemizi geliştirmek adına birçok çalışmalar başlattık dedi.

DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ
Eğitime yapılan yatırımların kendileri adına asla taviz verilmemesi gereken yatırımlar olduğunu ifade eden Başkan Belur, Belediye olarak geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılında da öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için elimizden geleni yapmaya, okullarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu konuda Başkan olarak üstüme düşen görev ne ise canla başla yapmaya hazırım diye konuştu. 


 EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb