DİYARBAKIR DAN ACI HABER: 2 ŞEHİT

Diyarbakır ın Silvan İlçesi nde görev yerlerine gitmek için evinden çıkan 2 asker PKK lıların silahlı saldırısı sonucu şehit oldu

DİYARBAKIR DAN ACI HABER: 2 ŞEHİT

Diyarbakır ın Silvan İlçesi nde PKK lılar 1 astsubay ile 1 uzman çavuşu şehit etti. Bahçelievler Mahallesi nde astsubay Tolga Topçuoğlu( 26) ile uzman çavuş Sinan Uçan (31) saat 06.30 sıralarında mesaiye giderken silahlı saldırıya uğradı. İkamet ettikleri Şirinevler Sitesi nde PKK lıların silahlı saldırısı sonucu Topçuoğlu ile Uçan olay yerinde şehit oldu.


Hain saldırıyı gerçekleştiren PKK lıların şehitleri önceden takip ettikleri ve olay yerinde keşif yaptıkları belirlendi. Polis, PKK lıların yakalanması için operasyon başlatıldı. Silvan Taktik Jandarma Alay Komutanlığı nda görevli askerler için tören düzenlenecek.
Törenin ardından şehit astsubay Tolga Topçuoğlu naşı memleketi Malatya ya şehit uzman çavuş Sinan Uçan ın naşı ise memleketi Erzincan a gönderilecek. Evli bir çocuk babası olan şehit astsubay Topçuoğlu nun Malatya Üniversitesi nde mezun olduğu, sözleşmeli astsubay olarak orduya katıldığı öğrenildi. Şehit uzman çavuş Sinan Uçan da evli bir çocuk babası, 7 yıldan beri orduda görev yaptığı bildirildi.

se.jpg


GENELKURMAY DAN AÇIKLAMA
Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Silvan ilçesi Bahçelievler Mahallesi nde, Silvan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli iki askerin, mesaiye şahsi otomobilleriyle giderken, teröristler tarafından çapraz ateş altına alındığını bildirdi.

TSK dan bugün (1 Ekim) saat 07.30 da sıralarında yaşanan olayla ilgili yapılan açıklamada, ağır şekilde yaralanan askerlerin derhal Silvan Devlet Hastanesi ne sevk edildiklerini; ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldukları ifade edildi.

Açıklamada, İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. denildi. 

ŞEHİDİN BABA OCAĞINDA YAS VAR!
Şehit Uzman Çavuşlardan Tolga Topçuoğlu’nun Malatya’da Koyunoğlu Mahalllesi Serttaş Sokak’taki babaocağına ateş düştü. Acı haberi askeri yetkililer sağlık görevlileri eşliğinde acılı aileye iletirken evden ferhatlar yükseldi.
Şehit Uzman Çavuşun evli ve bir çocuk sahibi olduğu öğrenildi. 112 Sağlık görevlileri de sinir krizleri geçiren yakınlarına müdahale ederken şehit uzman çavuşun evi geçen günlerde Şırnak’ta şehit olan Polis Memuru Şahin Altmış ın da yakın mesafesinde bulunuyor.



EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb