KÜRT AYRIDIR, TERÖRİST AYRIDIR

Meclis Genel Kurulu nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürt sorunuyla terör sorunu farklıdır siz bunu ayırt edemediniz. Kürt ayrıdır terörist ayrıdır. dedi.

 KÜRT AYRIDIR, TERÖRİST AYRIDIR

Ülkeye en büyük kötülüğün, sorunların çözümünü siyasetin dışında aramak olduğunu söyleyen Erdoğan, Milli irade tek ve yegane çıkış yoludur. 1 Kasım da da milli irade tecelli edecektir. Paralel yapıya, terör örgütüne sırtını yaslayanlar hukuka ve milletimize hesap vereceklerdir. Terörün sandıkları tehdit etmesini engellemek için siyasi partilerin kolaylaştırıcı olacaklarını umuyorum. Türkiye nin istikbali söz konusu olduğu yerde tek vücut olamazsak görevimizi yerine getirmemiş oluruz. dedi. 
 

OK YAYDAN ÇIKTI
Türkiye ekonomisinin okun yaydan fırlaması gibi geri dönülmez bir büyüme sürecinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye her anlamda emin ellerdedir. Türkiye, okun yaydan fırlaması gibi geri dönülmez bir büyüme sürecindedir. Milli gelirimiz 800 milyon dolara çıkmıştır.  Türkiye yolları köprüleri havalimanları yüksek hızlı trenleri ile dünyanın parlayan yıldızı oldu. Hedefimiz hızlı tren yolunu 13 bin kilometreye çıkarmaktır. Havayolunu halkın yolu haline getirdik. 26 olan havalimanı sayısı 55 e ulaştı. Aylardır süren belirsizlik ortamına rağmen ekonomimiz üstesinden gelinmeyecek bir hale girmedi. Küresel krizin etkilerini en az hisseden ülkelerdeniz. Ekonomi bürokrasisi kararlı hareket etmelidir. Türkiye ekonomisi küresel ekonominin şartlarına uyarak adil kapsayıcı ilkeleriyle yoluna devam edecektir. Türkiye ekonomide de 2023 hedeflerine ulaşıp dünyanın parlayan yıldızı olacaktır. diye konuştu. 
 

BU MİSAFİRPERVERLİĞİ DÜNYADA KİMSE GÖSTERMEDİ
Mültecilere Türkiye nin gösterdiği misafirperverliği dünyada kimsenin göstermediğini belirten Erdoğan, Geçtiğimiz 1 yıllık süreçte çok acı olaylara da şahit olduk. Suriye ve Irak taki kardeşlerimize gönlümüzü ve kapılarımızı açık tuttuk, tutmaya devam edeceğiz. Bu topraklara bakışımız asla batı ülkeleri gibi değildir. Onlara gösterdiğimiz misafirperverliği dünyada kimse göstermemiştir.  Sınırlar dışında bunları yaparken ülkemiz içinde toprak dışlamak bölücülüktür. Günü kurtarmanın değil ortak bir geleceği inşa etme hayali içindeyiz. dedi. 
Türkiye nin barış ve huzur için çalıştığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kökene mezhebe bakmadan tüm mazlumlara sahip çıkıyoruz. Türkiye uluslararası topluma insanlık dersi vermiştir. Vatandaşlarımıza insani duruş için sükranlarımı sunuyorum. Artık Avrupa devleri de yüzleşmeye başladı. Sınırlara duvar ve tel örgülerle sorunlar çözülemez. Türkiye elinden gelen çabayı sürdürecektir. Gelecek sene dünya insani zirvesine ev sahipliği yağacağız. şeklinde konuştu.
 

RÜTBELERİN EN BÜYÜĞÜ
Hiçbir siyasi çıkar peşinde olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 95 yıl önce bu Meclis, Türkiye nin tüm renklerini kucaklayarak kurulmuştur. 95 yıllık süreçte farklı etnik kökenlere baskı yapılmış olması inkar edilemez. Zaman zaman bu haksızlıklar zülme dönmüştür. Hiçbir siyasi çıkarın peşinde değilim. Milletim beni dünyada rütbelerin en büyüğüne layık gördü. dedi. 
 

KÜRT AYRIDIR TERÖRİST AYRIDIR
Kürt sorunuyla terör sorunu farklıolduğunu ifade eden Erdoğan şöyle konuştu:   Kürt ayrıdır terörist ayrıdır. Kürt kardeşimin inancı, değerleri, ahlakı böyle bir örgütle yürümeye uygun değildir. Mücadelemiz terörledir, teröristledir. Terörden en büyük zararı gören Kürtlerdir. Elif Şimşek i, Yasin Börü yü katledenlerin, Kürt kardeşlerimle hiçbir ortak noktası olamaz. Bugün teröre karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Kimi siyasiler terör örgütünü desteklese de Türkiye, istiklal ve istikbal mücadelesinden taviz vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti nin askerine polisine zarar vermek teröriste sahip çıkmaktır. Tuttuğunuz maşalar gün gelecek sizin elinizi de yakacaktır. DAEŞ PKK adı ne olursa olsun sırf Türkiye ye zarar verecek diye onu destekleyenler bilsin ki gün gelecek onlar zarar görecek.
 

 KAN AKITMAK İÇİN SABIRSIZLANDILAR 
Çözüm süreciyle terörü ortadan kaldırmayı hedefledik. Tek bir askerimizin polisimizin canı yanmasın, eşler dul çocuklar yetim kalmasın diye mücadele ettik. 6-7-8 Ekim olayları terörün yeni yüzü olarak ilk tecrübemiz oldu. Biz akan kanı durdurmak isterken birilerinin kan akıtmak için sabırsızlandığına şahit olduk. 
Biz bu toprakları kendimize vatan yapmak için bin yıldır mücadele ediyoruz. Ben Cumhurbaşkanı olarak gitmediğim il yok. Verdiğimiz mücadeleyi devam ettireceğiz. Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin onlar diridir siz bilemezsiniz. Amacımız bu mücadeleyi başarıya ulaştırarak şehitlerimizin kanının boşa gitmemesini sağlamaktır.  Biz tek millet tek vatan diyoruz.

Yeni yasama yılının Meclis teki açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Eşgenel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ katılmadı. 

HDP GENEL KURUL U TERK ETTİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Genel Kurul a gelişi sırasında ayağa kalkmayan HDP grubu, İstiklal Marşı okunduktan sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın kürsüye çıkarak konuşma yapacağı sırada Genel Kurul u terk etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

1 Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

2 Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

Samsunspor yol haritasını belirledi

3 Samsunspor yol haritasını belirledi

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

5 Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

6 Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

7 Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

8 Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

9 Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

10 Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

hızWeb