YÖRÜKLER İN TEMİNATI BENİM

Yörükler Mahellesi nde yapılan yıkımlarla ilgili vatandaşları bilgilendiren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Buranın tamamen yıkılıcağı şeklinde bir algı var. Böyle şey kesinlikle olmaz. Teminatı benim dedi

 YÖRÜKLER İN TEMİNATI BENİM

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, son günlerde devam eden Yörükler Mahallesi Galeriç mevkiindeki kaçak yapıların yıkımı hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi.

YIKILACAK 184 YAPI VAR
Yörükler Mahallesi Galeriç Mevkii nde yeni yapılan asfalt yolun bitip, beton yolun başladığı yerdeki yazlıklarla ilgili 2004 yılında mahkemece müsadere kararı alındığını belirten Başkan Topaloğlu, Bu alandaki bina yapılan yerde imar yok. Bazı yerler 1 inci, bazı yerler de 3 üncü derece sit alanı, tabiat ve kültür alanı. Koruma alanında yapı yapamazsın. Bu alanda yıkılacak 184 tane yapı var. Bugün burayı yıkan, yarın Yörükler Mahallesi ni tamamen yıkar şeklinde bir algı var. Böyle bir şey kesinlikle olamaz. Bunun da teminatı benim dedi.

HALKIMIZLA ALAKASI YOK
Buralardaki evlerin tamamına yakınının Yörükler halkıyla alakasının olmadığını belirten Başkan Topaloğlu, Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi bize binaların fotoğraflarıyla birlikte yazı gönderdi, buraları yıkın diye. Biz de Büyükşehir Belediyesi nin gönderdiği bina fotoğraflarını ve yazıyı İlçe Jandarma Komutanlığı na üst yazı ile gönderdik. Jandarma 13 tanesini tespit etti. 30 Eylül’de verilen süre doluyordu. 30’unda Büyükşehir Belediyesi yıkıma başladı diye  konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bimcell TL Yüklemesi

6 Bimcell TL Yüklemesi

hızWeb