HDP DIŞINDAKİ PARTİLERLE İKTİDARA VARIZ

MHP nin seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda Genel Başkan Devlet Bahçeli flaş bir çıkış yaptı; Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkması halinde, HDP dışında, tüm partilerle koalisyona hazırız dedi.

 HDP DIŞINDAKİ PARTİLERLE İKTİDARA VARIZ

Bahçeli şöyle konuştu; Türkiye nin üst üste 1 kasımlar yaşamaması için biz sorumluluğa varız. 4 ilkemizi kabul eden, HDP dışındaki her partiyle, seçim beyannamelerimizi hükümet programı haline getirmeye hazırız. Bunu da peşinen açıklıyoruz...

AKP NİN İSTİKŞAFİ ORTAĞI CHP...
Bahçeli nin konuşmasında CHP den de AKP nin istikşafi ortağı CHP diyerek bahsetti 7 Haziran seçimleri sonrasında MHP nin koalisyon ihtimallerine kapılarını kapatmasının eleştirildiğini hatırlatan, bizim herşeye hayır dediğimizi söylediler, uzlaşmaz olduğumuzu, intihar ettiğimizi, istikrarsızlığa kanat gerdiğimizi söylediler. İktidardan korktuğumuz, hazırlıksız olduğumuzu,reddiyeci tavır kqtakındığımızı iddia ettiler diyen Bahçeli, Biz iktidardan kaçmadık, kaçmayız diye konuştu. 

KRİZİN MÜCİDİ ERDOĞAN, İCRAATÇISI DAVUTOĞLU, İTİRAFCISI ARINÇ...
AKP Lideri Ahmet Davutoğlu nun 7 Haziran seçimlerinin ardından ne CHP, ne de MHP ile koalisyon kurma niyetinde olmadığını söyleyen Bahçeli, Davutoğlu, CHP ye koalisyon teklifinde bulundu mu? Bu sorunun cevabı kuşkusuz hayırdır.  32 gün görüşüp, sonra bizden koalisyon kurulmasını beklemek saflık değilse, zeka yoksunluğudur. Davutoğlu nun hükümet kurma gibi bir görevi asla yoktu. Önceden verilmiş bir kararın ilanı için 45 günlük sürenini dolmasını beklerken, bize de uğradılar dedi.

Bahçeli şöyle konuştu;
Koalisyon kurulmamasının azmettiricisi Erdoğan, icraatcısı Davutoğlu, itirafçısı da tüm gerçekleri korkusuzca açıklayan Bülent Arınç dır .

BAHÇELİ, TERÖR KADAR 17/25 ARALIKLA DA YÜKLENDİ
Bahçeli nin AKP ye terörle mücadele üzerinden yüklenmesi bekleniyordu. Ancak Bahçeli, sadece terörle mücadele değil, 17/25 Aralık operasyonları üzerinden de, Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN a ve AKP ye çok ağır ifadelerle yüklendi.  Hatta 17/25 Aralık operasyonları ile, son dönemde artan terör saldırılarının birbirleriyle bağlantılı olabileceğine ilişkin mesajlar da verdi.  Erdoğan ın 400 vekil açıklamasına atıf yapan Bahçeli, eğer açıklamayı tersten okursak, Erdoğan 400 vekil kazansaydı, PKK saldırmayacak, ülkede huzur hüküm sürecekti. Terörün sevk ve idare merkezinde iktidar vardır. 17/25 Aralık tan dolayı yakayı ele vereceğinden korkusundan şuurunu kaybetmiş Erdoğan, terörün önündeki bariyerleri teker teker kaldırmıştır dedi. Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu nun teröre izin ve destek verdiklerinin kesin kanıtlarla sabitlenmesi halinde ise, Saray ı bunların başına yıkarız diye konuştu.

ERDOĞAN A BEŞ SORU
AKP ve PKK nın uzlaştığı bellidir. Erdoğan Oslo da PKK ya İmralı canisinin serbest kalacağını vaadetmiştir. Arabulucuların ihbarı bu şekildedir. Erdoğan PKK ya aziz vatanı peşkeş çekmiştir diyen Bahçeli, daha önce Elazığ konuşmasında dile getirdiği Erdoğan a yönelttiği beş soruyu da tekrarladı;

1-İmralı canisi ile mektuplaştın mı?Öcalan canisinin İmralı dan günübirlik çıkışlarına izin verdin mi?

 2-Kandil e kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronları ile telefonla görüştün mü?

 3-Bülent Arınç a yönelik düzmece suikast iddiasından sonra girilen kozmik odadan alınan en mahrem bilgiler kimlerin eline geçti?

4-KCK nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı ?

5-PKK ve KCK ya başkanlık karşısında federasyon ümidi verdin mi?

TUĞRUL TÜRKEŞ E İSİM VERMEDEN YÜKLENDİ
Bahçeli, seçim hükümeti kurulurken Başbakan Yardımcılığı görevini kabul eden, ardından da AKP ye geçip 1 Kasım da aday olan Tuğrul Türkeş in ismini vermedi, ancak kendisine atıfta bulundu. Türkeş üzerinden AKP ye yüklenen Bahçeli, İçimizden devşirdikleri ile hisarlarımızda delik aşmaya çalışanlar, başaramadılar diye konuştu.

TBMM DEKİ ÖRTÜLÜ MİTİNG KONUŞMASI...
Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 1 Ekim günü TBMM nin açılışında yaptığı konuşmayı, TBMM de örtülü miting konuşması olarak nitelendiren Bahçeli, Erdoğan ın MHP lilerin satışmalarına rahatsız mı oldunuz? diye sormasına, ardından da terör, akrep gibi sırtında taşıyanı da sokacaktır mesajına da karşılık verdi

ERDOĞAN DAN VE SOYGUN HANEDANINDAN RAHATSIZIZ
Bahçeli, Biz Erdoğan dan, soygun hanedanından rahatsızız. Buna da devam edeceğiz. Sırtında taşıdığı akrebin ise, kendisini sokması bizim meselemiz değildir dedi.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİ ESKİ YERİNE TAŞIYACAĞIZ
Bahçeli nin beyanname konuşmasında öne çıkan bir diğer unsur ise, Süleyman Şah türbesi konusunda oldu. Suriye de yaşanan iç savaş nedeniyle, yeri değiştirilen türbenin, eski yerine taşınacağını söyleyen Bahçeli, MHP, Suriye nin demokratikleşme ve kalkınma süreçlerine katkı verecektir dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

6 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

7 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

8 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb