SEVDAM SAMSUNSPOR

Üzerlerine atılan iftiraları, ithamları sabırla dinlediklerini vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Gençlik ve Spor Bakanıyım. Fakat gönlümden geçen ayrıdır... dedi

SEVDAM SAMSUNSPOR

Üzerlerine atılan iftiraları, ithamları sabırla dinlediklerini vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Gençlik ve Spor Bakanıyım. Fakat gönlümden geçen ayrıdır. Onu herkes biliyor. Onu saklamanın bir anlamı da yok. Elimizden gelen her türlü desteği Samsunspor’a veriyoruz. Gönlümüzün desteğini her zaman ortaya koyacağız dedi 

ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU   
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi programlar için geldiği Samsun’da Yabancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti. Yabancılar Pazarı Bayan Futbol Takımı sporcuları, çarşı girişinde Bakan Kılıç ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve çiçek hediye etti. Erkek futbol takımı sporcuları da Bakan Kılıç’a kendi isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Ziyaret öncesinde çarşı meydanında esnaf ve vatandaşlar ile kahvaltı yapan Bakan Kılıç, kahvaltı sonrasında Samsunspor ve gündem ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kılıç a, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, ASKF Başkanı Şener Aydın, Yabancılar Çarşısı Derneği Başkanı Ali Akyüz eşlik ederken programa çok sayıda çarşı esnafı ve vatandaş katıldı.

İFTİRALARI SABIRLA DİNLEDİK 
Üzerlerine atılan iftiraları, ithamları sabırla dinlediklerini vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, şunları söyledi: Biz bildiğimiz doğru yolda yürümeye devam edeceğiz. Ama şunu da unutmasınlar; biz Samsun Milletvekili ve Samsunlu olmak hasebiyle, tabi ki elimizden gelen her türlü desteği Samsunspor’a veriyoruz.

SİYASETE ALET EDİLMESİN
Ama şunu da kimse benden istemesin. Bunu da açık ve seçik olarak söylüyorum. Kanuna hilaf, kurala hilaf bir iş yapılmasını istemesinler. Müdahale edebildiğimiz, düzeltebileceğimiz eksiklik noktasında bir şey varsa, ona biz zaten müdahale ederiz.  

SALDIRANLAR HİÇBİR ŞEY DİYEMEDİ 
Yakın zamanda pek de doğru bulmadığımız bir konuda müdahil olduktan sonra, müdahil olana kadar bize çok saldırdılar. Onlar saldırdı diye biz müdahil olmadık bu olaya. Ama konu çözüldükten sonra baktım kimse de ağzını açmadı. Sadece Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve bazı taraftar gruplarımız açıklamaları ile konuyu dile getirdi. Ama herkes değil. Saldıranlar hiçbir şey diyemedi. Niye? Samsunspor, siyaset malzemesi değildir. Bunu herkes bilsin.Samsunspor, şehrimizin takımıdır.  

ÖNEMLİ OLAN KÖTÜ 
GÜNDE DESTEK OLMAK  

İyi günlerimiz de kötü günlerimiz de olabilir. Önemli olan kötü günde biraraya gelip Samsunspor’a destek olabilmektir. İşler iyiye gittiği zaman herkes Samsunsporlu, herkes destek oluyor. Ama işler iyiye gitmediği zaman herkes, sadece ve sadece eleştiriyor. Bu işler öyle olmuyor.  

GÖREVİNİ YAPMAYAN HESABINI VERİR 
Görevlerini yapmayanlar, hesaplarını Samsun halkına verir. Şu anda Samsunspor iyi gidiyor. Şunu unutmayın! Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Gençlik ve Spor Bakanıyım. Ben herkese adaletli ve eşit mesafede olmak zorundayım. Gönlümden geçen ayrıdır. Onu herkes biliyor. Onu saklamanın bir anlamı da yok. Ama adil olmak durumundayız.  

SAMSUN A ZARAR GELMESİN 
Yaptığımız işlerin ve adımların şehrimize zarar vermemesi gerekiyor. Yaptığımız yanlış bir işten sonra Samsun ile alakalı olumsuz bir şekilde Türkiye’de anılmak, sizce doğru mu olur? O zaman ne yapacağız? Gönlümüzün desteğini her zaman ortaya koyacağız. 

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ 
Elimizden gelen desteği de yapacağız. Ama kanunlar, kurallar ve yönetmelikler çerçevesinde. Eksiklikler giderilebilir. Siyasete Samsunspor alet edilmesin. O kardeşlerimiz yeşil sahalarda ter döküyor.  EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb