TEK YERLİ VE MİLLİ PARTİ CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın yerli ve milli milletvekili sözlerini eleştirirken, Şimdi milliyetçilik lafları yapıyorlar. Milli ve yerli olan tek parti; kurucu parti CHP dir dedi.

TEK YERLİ VE MİLLİ PARTİ CHP

Kılıçdaroğlu, Antalya da 3 ilçedeki mitinglerinin ilkini Alanya da gerçekleştirdi. Alanya Belediyesi önünde yaklaşık 3 bin kişiye konuşan Kılıçdaroğlu, Bizim yüreğimizde Türkiye sevdası var, Türkiye için çalışıyoruz. Bir şeyi unutmayın, saray için çalışan başbakan istiyorsanız adresi ve yeri belli. Halk için çalışan başbakan istiyorsanız onun yeri ve adresi de belli dedi.

SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI

Haziran seçimlerinde 230 binin üstünde Alanyalı vatandaşın sandığa gitmediğini belirterek konuşmasına devam eden Kılıçraroğlu, Ben önce onlara sesleniyorum; Ülkenizi seviyorsanız, çocuklarınızı seviyorsanız, vatanınızı seviyorsanız, güzel bir Türkiye düşünüyorsanız, bu ülkede barış içinde yaşamak istiyoruz diyorsanız sandığa gidin. Sandığa gidin oyunuzu Türkiye için, vatanımız için bayrağımız için kullanın diye konuştu. 

MİLLETİN İRADESİNE SAYGI GÖSTERMEDİLER

7 Haziran seçimlerinin hemen ardından kendisinin Türkiye de demokrasi kazandı. Baskıcı yönetimler sona erdi. Dolayısıyla yeni bir süreç başlayacak değerlendirmesinde bulunduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

Ama olmadı. Birisi çıktı, dedi ki Madem ki bana 400 milletvekilini vermiyorsunuz, sizin önünüze acıyı, gözyaşını koyacağım dedi. Şimdi 1 Kasım da yeniden gideceğiz. Milletin iradesine saygı göstermedir. Daha düne kadar Milli irade diye bağırıyorlardı. Milli iradeyse kardeşim, niye hükümet kuramadın? Hükümeti kuramayana göre verdiler ve hükümeti kuramadı. Sıra bize gelince Size görev vermiyoruz dediler. Şimdi 1 Kasım da sandığa gideceğiz ve onlara dersini vereceğiz.  

ONLAR DİRENDİ HALKIMIZ DA DİRENECEK

CHP nin hükümeti kurmuş olması durumunda bugün asgari ücretin 1500 lira, geçen bayramda emeklinin ilk ikramiyesini almış, 800 bin taşeron işçinin kadroya geçmiş ve çiftçinin mazotu 1.80 kuruştan almaya başlamış olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, Onlar direndi, halkımız da direnecek. 1 Kasım da CHP yi iktidarı taşıyoruz görevi vermek zorundasınız diyeceksiniz dedi. 

AK Parti nin CHP ye oy verilmesi halinde doların, faizin ve enflasyonun yükseleceğini iddia ederek bir seçim dönemini geride bıraktığını belirten Kılıçdaroğlu, Şimdi bunlar iktidarda, doları tut ki tutasın. İşsiz sayısı artıyor, faiz yükseliyor. Enflasyonu tutana aşk olsun. Kim bunlar, 13 yıldır ülkeyi yönetenler. Benim size sözüm, Kılıçdaroğlu sözü, CHP iktidarında bunların hiçbirisi olmayacak. Siyasetçi zengin olmayacak. Halk zenginleşecek, halkın cebi para görecek diye konuştu. 

BİRİ YAN ÇİZDİ ÖBÜRÜ HERŞEYE OLMAZ DEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran sonrası süreçte milletin iradesini en iyi okuyan partinin CHP olduğunu ve bu nedenle koalisyon görüşmelerine kapıyı açık tuttuklarını belirterek, Hep beraber koalisyon yapalım dedik. Birisi yan çizdi. Sarayın emrinden çıkamıyor. Öbürü her şeye olmaz. Olmazsa seçime niye gidiyorsun. Girme seçime o zaman. Avrupa devletlerinin yarısından fazlası koalisyon hükümetleriyle yönetiliyor dedi. 

Kılıçdaroğlu, CHP nin bu tavrının karşılığında seçmenden de Benim irademe saygıyı CHP gösterdi ben de oyunu CHP ye vereceğim demesini beklediklerini aktardı. 

GAZİLERE MİLLETVEKİLİ GİBİ SAĞLIK HAKKI

CHP nin 1 Kasım için yenilediği seçim bildirgesinde asgari ücret, emekliye iki maaş ikramiye gibi vaatlerinin geçerliliğini koruduğunu aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, bunun yanı sıra şehit yakınları ve gaziler için iki önemli ilkenin de bildirgede yer aldığını aktardı. 

Başbakanlığa bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu oluşturacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, Bütün dertlerini oraya yansıtacaklar ve sorunları tek bir makamdan çözeceğiz. Arkasında da kapı gibi CHP ve onun başbakanı olacak dedi. Kılıçdaroğlu, ayrıca gazilerin, milletvekillerinin sahip olduğu sağlık haklarından aynen yararlanacağını açıkladı. 

Bu vaatlerin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Bunlar Mars tan su getireceğiz de derler sözleriyle eleştirildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Şehit yakınları ve gaziler başımızın tacıdır. Onlara her türlü imkanı sağlamak bu ülkenin borcudur. Onlar gerekli önemi vermez, biz veririz dedi. 

İKİ TERCİHTEN BİRİNİN SEÇİMİ

Türkiye nin dış politikadan ekonomiye ve eğitime Cumhuriyet tarihinin en ağır krizlerinden birini yaşadığını savunan Kılıçdaroğlu, bu açıdan 1 Kasım seçiminin, iki seçenek arasında bir tercihin öne çıkacağı seçim olacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

İki tercihimiz var. Ya baskıdan yana oy kullanacağız. Baskı olsun, medya susturulsun, gazeteciler dövülsün, dış politikada da soyutlanalım, başımızda da bir diktatör olsun deniyorsa oy belli, yeri belli. Ama diyorsanız ki, bu ülkede herkesin karnı doysun, her anne baba çocuğunu güler yüzle okula göndersin, bu ülkenin saygınlığı bütün dünyada olsun, işsizimiz olmasın, medya özgürce yazabilsin diyorsanız, CHP ye oy verin. Havuz medyasına da sesleniyorum, ne yazarsanız yazın CHP iktidarında size bunların yaptığı gibi baskı yapmayacağız. Düzgünce CHP yi eleştireceksiniz. Çünkü biz demokratız demokrasiye inanıyoruz.

MÜLTECİLER ÜLKELERİNE DÖNECEK

Kılıçdaroğlu, bugün sayıları 2 milyon 225 bini bulan Suriyeli mültecinin Türkiye de varlık nedeninin hükümetin yanlış dış politikasının sonucu olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, Söyledik. Şimdi başlarına bela oldu. Size söz, CHP iktidarında Suriye de akan kan ve gözyaşını sonlandıracağız. Ortadoğu ya barışı getirip Suriyeli kardeşimizi de kendi ülkelerine göndereceğiz dedi.

AK PARTİ YERLİ VE MİLLİ DEĞİLDİR

Partisinin Türkiye nin artık kronikleşmiş sorunlarını çözebilecek yegane parti olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

CHP avukat bürolarında kurulan bir parti değil. CHP savaş meydanlarında kurulan, Kuvay-i Milliye nin partisidir. Kendi partileriyle CHP yi karıştırmasınlar. Biz bu ülkenin kurucu partisiyiz. Koalisyon görüşmelerinde 2 ayrı kutup vardı. MHP ve HDP. İkisinin de orta görüşü Koalisyon kurulacaksa mutlaka CHP olmalı şeklindeydi. CHP sadece onlara değil bütün dünyaya güvence veriyor. Şimdi milliyetçilik lafları yapıyorlar. Açık ve net söylüyorum, milli ve yerli olacakmış, milli ve yerli olan tek parti, kurucu parti CHP dir. Kendilerini de yerli, milli olarak adlandırmasınlar. Bu toplumu ayrıştırdılar, böldüler. Komşumuzun kimliğini, inancını sorgular hale getirdiler. 1 Kasım da sandığa gideceğiz. CHP ye oy vermem diyen vatandaşa şunu rahatlıkla söyleyin, Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır.

İNSANIN YAKIŞIKLI BAŞKANI OLUNCA

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya da 3 ilçede gerçekleştireceği mitingiler için saat 09.30 da özel uçakla Gazipaşa - Alanya Havalimanı na indi. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu nun da eşlik ettiği CHP Lideri ni havalimanında milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticileri karşıladı. 

Havalimanından parti otobüsüyle ayrılan ve Gazipaşa da kısa bir ilçe turunun ardından Alanya ya hareket eden Kılıçdaroğlu, mitingi öncesi bir kahvede vatandaşlarla sohbet etti. Çayların içildiği sohbette Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf çekmek isteyenleri, selfie için boynuna sarılanları kırmazken, bir kadın İnsanını böyle yakışıklı başkanı olunca fotoğraf çektirmek için sıraya giriliyor şeklinde Kılıçdaroğlu na iltifat etti. İltifatın ardından Kılıçdaroğlu nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu nu fark eden kadın, ona da iltifatı eksik etmezken araya giren CHP Lideri de Laf aramızda iyi bakıyor dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 8. katın penceresinden düşerek hayatını kaybetti

1 Samsun'da 8. katın penceresinden düşerek hayatını kaybetti

Samsun'da fuhuş otostopunu para cezaları engelleyemiyor

2 Samsun'da fuhuş otostopunu para cezaları engelleyemiyor

Samsun'da yoldan geçerken vuruldu

3 Samsun'da yoldan geçerken vuruldu

396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

4 396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

Kafasından vurulan şahıs öldü

5 Kafasından vurulan şahıs öldü

Emekli polis memuru balta ile öldürüldü

6 Emekli polis memuru balta ile öldürüldü

Samsun'da otomobiller çarpıştı 3 kişi yaralandı

7 Samsun'da otomobiller çarpıştı 3 kişi yaralandı

Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

8 Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

Samsunspor'da iki isim daha gidiyor

9 Samsunspor'da iki isim daha gidiyor

Rize'de piknikte kaybolan çocuk bulundu

10 Rize'de piknikte kaybolan çocuk bulundu

hızWeb