BABAM HAYATTA OLSAYDI...

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, babası rahmetli Alparslan Türkeş’in hayatta olması halinde Türkiye’nin bu krizi yaşamamış olacağını belirterek, “10 Haziran’da MHP-AK Parti koalisyonu kurulmuş olurdu” dedi.

 BABAM HAYATTA OLSAYDI...

Televizyon ve gazetelerin Ankara temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelen seçim hükümetinin Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Tuğrul Türkeş, “Rahmetli Türkeş hayatta olsaydı, MHP’nin de genel başkanı olsaydı, Türkiye bu krizi yaşamazdı. 7 Haziran’dan üç gün sonra 10 Haziran’da MHP-AK Parti koalisyonu kurulmuş olurdu” diye konuştu.

AK Parti’nin seçim beyannamesinin 1 Kasım’dan sonra kurulacak olan yeni AK Parti hükümetinin de hükümet programının temeli niteliğinde olduğunu kaydeden Türkeş, “Diğerlerinin yaptığı gibi afaki, havada açıklamalar yerine realist ve kaynağı belli önerilerde bulunulmuştur” şeklinde konuştu.
 

“CHP’NİN ‘BLOK SİYASETİ, MHP’NİN ‘HAYIR’ SİYASETİ”
AK Parti’ye yönelik büyük bir ilgi olduğunu kaydeden ve “Vatandaş 7 Haziran’da uyarı niteliğinde farklı bir oy kullandı” açıklamasında bulunan Türkeş, bu farklı oy kullanımının Meclis’te 4 partili bir yapıyı ortaya çıkarttığını ve hiçbir partinin tek başına iktidar olmasına imkan vermediğini söyledi. Türkeş, “Bu geçen üç ay süre içinde CHP’nin ‘blok’ siyaseti, Bahçeli’nin ‘hayır’ siyaseti haliyle vatandaşta koalisyonun çok başarılı olmayacağını gösterdi. Kamuoyu yoklamaları şimdi tekrar AK Parti’ye bir yöneliş olduğunu, Allah’ın izni ile 1 Kasım’da tek başına AK Parti iktidarı çıkacağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.
 

“SAYIN BAHÇELİ BENİM DEVŞİRİLEMEYECEĞİMİ BİLİR”
Devlet Bahçeli’nin “İçimizden devşirdikleri ile hisarlarımıza gedik açmaya çalıştılar” ifadesinin hatırlatılması üzerine Türkeş, “Bunun benimle ilgili olduğunu zannetmiyorum. Sayın Bahçeli benim devşirilemeyeceğimi bilir. Onun kendi adamlarından bir devşirilmiş olan varsa onu kastetmiştir, bunu asla üstüme almam. Beni kastettiğini söylüyorsa da benim ona cevabım çok farklı olur. MHP’deki saygıdeğer yöneticilerin siyaseten cevap vermelerini tercih ediyorum. Hakareti bir cevap olarak kabul etmem. Bu tarzda çirkin girişimleri onların basiretsizliğini ve politika üretemediklerini gösterir” dedi.
 

“BENİM TAPULU ARAZİME BAŞKALARINA GECEKONDU KURDURMAM”
AK Parti’ye geçmesine rağmen MHP’den ihraç edilmesine yönelik bir dava sürecinin devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine Türkeş, “O bir hak kaybının telafisi niteliğindedir. Ben bugün itibariyle AK Partiliyim. Ancak hiç kimse beni MHP’den atamaz, atamamıştır, yaptıklarında büyük usul hataları vardır. Atılmak başkadır, istifa başkadır. O yanlış ve usulsüz atma kararından sebep onların bunun neticelerine katlanmaları lazım, bu benim bir yasal hakkımdır. Benim tapulu arazime başkalarına gecekondu kurdurmam. Ben AK Partiliyim ve bundan sonra da AK Parti’de siyasete devam edeceğim” diye konuştu.
 EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

1 Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

2 Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

3 Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

4 Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

5 İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

hızWeb