KAYNAK MİLLETTE

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dün açıkladığımız beyannameden dolayı bize kaynak nerde diye soruyorlar. Kaynat millette dedi

KAYNAK MİLLETTE

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dün açıkladığımız beyannameden dolayı bize ‘kaynak nerede’ soruyorlar. Kaynak millette” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Samsun Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşa hitap etti. Mitinglerini ‘Haydi Bismillah’ diyerek Samsun’dan başlatmaya karar verdiklerini belirten Başbakan Davutoğlu, “Samsun tarihimizin sembol şehirlerinden biridir. 1 Kasım’ın meşalesini şimdiden yakmışsınız. İstiklal Mücadelemizin ’ilk adımlarının’ atıldığı Samsun’da ilk mitingimizi yapıyoruz. Samsun’un temsil ettiği istiklal meşalesinin önemi büyük. ‘Haydi Bismillah’ diyerek ilk adımı atmaya var mısınız? Gençlerimizin geleceğe umutla bakıyorsa, Samsun’da yanan meşalenin eseridir. Samsun her zaman diktir, harekete hazırdır. Samsun her zaman demokrasiye güç veren şehir olmuştur. Bu yüzden her zaman Samsun’dan yola çıktık” ifadelerini kullandı.

“CHP DERS ÇIKARDI”

7 Haziran seçimlerinden hükümet formülünün çıkmadığını belirten Davutoğlu, “Bu nedenle milli irade için huzurunuzdayız. Bu düğümü millet çözecek. 1950’de tek partiye karşı düğümü siz çözdünüz, 2002’de Sayın Cumhurbaşkanımız yol çıktığında düğümü siz çözdünüz. 1 Kasım’da inşallah bir zafer günü olacak. CHP’nin ‘blok’ siyaseti, MHP’nin değil Bahçeli’nin ‘hayır’ siyaseti ve HDP’nin ‘terör’ siyaseti. Biz ise 7 Haziran’da ne dediysek arkasında durduk. ‘Siyasete şekil verilemez’ dedik. Blok sistemini TBMM Başkanlık seçiminde çökerttik. Kılıçdaroğlu, Bahçeli’ye başbakanlık teklif etti. Bahçeli, bizimle içtiği çaya ‘hayır’ demedi, diğer her şeye ‘hayır’ dedi. HDP ise ilk günden itibaren terör siyaseti takip etti. Sırtlarını teröre dayadılar. Milli birliğimizin ve beraberliğimizin adresi AK Parti’dir. CHP’nin beyannamesini gördük ki bizim merhametli dış politikamızdan ders çıkarmış ve Suriyelileri ülkelerine göndermekten vazgeçmiş diye konuştu.

“PUSLU HAVAYI SEVEN BAZI ÇAKALLAR GİBİ…”

HDP’nin ilk günden beri terör siyasetini takip ettiğini ifade eden Başbakan, şöyle konuştu: “ ’Sırtımızı dağa verdik’ dediler. Halkımızın arasına fitne sokmaya çalıştılar. Puslu havayı seven bazı çakallar gibi dışarıdan ve içeriden bazı çakallar çıktı, 2 polisimiz uyurken bölücü terör örgütü tarafından şehit edildi. Bu milletin arasına nifak sokmak isteyenler kesinlikle başarılı olamayacaklar. İstiklalimizi karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecek. Her meselenin çözümünde mutlaka milletimiz ile birlikte hareket ettik. Milli birliğimizin ve beraberliğimizin adresi AK Parti’dir. Kirli odaklar 7 Haziran seçimlerinden tek başına iktidar çıkmamasını kullanmak istediler. Koalisyon görüşmelerinden bir hükümet formülü çıkmayınca ülkemizi karıştıracaklarını zannettiler ama yanıldılar. Huzur ve demokrasi operasyonu ile Türkiye’nin sahipsiz olmadığını, Türkiye’de bir yönetim boşluğu olmadığını herkes gördü. Silahlar tamamen bırakılmadıkça, huzur olmadıkça bu operasyonlar durmayacak, bütün silahlar gömülene kadar devam edecektir.”

“KAYNAK MİLLETTE”

Türkiye’nin son 13 yıldır elde etmeye çalıştığı kazanımların yok edilmeye çalışıldığını belirten Davutoğlu, “2002’den beri namerde muhtaç olmamak için gece-gündüz çalışıyoruz. Biz 2002’de bir felaketin eşiğindeki Türkiye’yi aldık, büyüyen ve gelişen Türkiye haline getirdik. 13 yıl önce IMF kapısında bekleyen bir Türkiye vardı. IMF’ye olan bütün borçlarımızın hepsini ödedik. Dün açıkladığımız beyannameden dolayı bize kaynak soruyorlar. Kaynak millette. Bütçesi açık bir hazine aldık. Şimdi minimuma düşürdük. Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz” şeklinde konuştu.

SEÇİM VAATLERİ

Seçim vaatlarine değinen Davutoğlu şunları kaydetti: “Biz iktidara geldiğimizde asgari ücret sadece 184 TL’ydi. İnşallah yeniden iktidara geldiğimizde asgari ücret bin 300 TL olacak. BAĞKUR emeklileri de dahil tarım dışında bin TL’nin altında maaşı olmayacak. 13 yılda her alanda büyük mesafeler aldık. Biz sizlerin karşısına yine sizlerle birlikte elde ettiğimiz bütün bu başarılarla çıkıyoruz. Bizim kefelimiz geçmiş başarılarımızdır. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmiş gönül rahatlığı ile huzurunuzdayız. Biz milletimizin sesine her zaman kulak veren bir yaklaşım içersinde olduk. Yine 1 Kasım’da sandıklarda tek başımıza iktidar olduğumuzda göreceksiniz ki dün beyan ettiğimiz AK Beyannamemizi birer birer yerine getireceğimizi göreceksiniz. Yeniden ayağa kalka vaktidir. Tazelenmeye hazır mısınız? Bugün balıkçılarımızla ‘virabismillah’ dediğimiz gibi bugün ‘haydi bismillah’ diyelim. Bizim kitaplarımızda hayal tacirliği, umut tacirliği yok. Hepsi hayata geçecek şekilde santim santim hesaplandı. Onların geçmişinde hiçbir başarı yok ki, verdikleri sözlerde olsun. Biz hiçbir zaman bugünün meselelerini çözmekle yetinmedik. Gelecekte olan meseleleri de çözmeye çalıştık. Türkiye’nin dinamik gücü AK Parti’dir dedik. Gençlerimize, kadınlarımıza, çalışanlarımıza, emeklilerimize sorduk. Türkiye’nin her şehrine özel heyetler gönderdik.”

SAMSUN’A HIZLI TREN

AK Parti’nin 1 Kasım’da tekrar tek başına iktidara gelmesiyle Samsun için yapacakları projelerden bahseden Başbakan Davutoğlu, “Doğumdan ölüme kadar yanınızda olacak bir devlet var. Yeşilyol projesi ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon yaylalarını birleştireceğiz. Ankara – Samsun Hızlı Tren hattını mutlaka yapacağız. 1 Kasım’da hep beraber yeni bir seçime gidiyoruz. 1 Kasım’da yeniden tek başına, iş başına demeye var mısınız? Türkiye’yi küresel güç yapacak olan meşaleyi Samsun’dan yakmaya var mısınız? Zengin ve müreffeh bir Türkiye için 1 Kasım’a yürüyoruz” dedi.

Mitinge ayrıca Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, milletvekilleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve belediye başkanları katıldı.

Mitingde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Çevre ellerden polis takviyesi yapıldı ve toplam 2 bin 620 polis görev aldı. Polis helikopteri de miting boyunca havada tur attı.EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

2 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

3 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

4 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

5 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

6 Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

7 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

8 Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

Otobüse çarpmamak için manevra yaptı, bariyerlere çarptı: 2 yaralı

9 Otobüse çarpmamak için manevra yaptı, bariyerlere çarptı: 2 yaralı

hızWeb