Sokak hayvanlarının Yardım Meleği

Samsun un Atakum İlçesi nde 6 yıldır veteriner hekimlik yapan Elif Köse, vatandaşların sokakta bulduğu yaralı, hasta, sahipsiz hayvanların tedavilerini ücretsiz yapıyor

Sokak hayvanlarının Yardım Meleği

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun İl Temsilciliği nin yanı sıra Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu ve İl Hayvan Koruma Kurulu üyesi olan Veteriner Hekim Elif Köse, hayvanseverlerin ve vatandaşların sokakta buldukları yaralı ve hasta hayvanları kendisine getirdiğini söyledi. Köse, sokak hayvanlarının tedavisinin Büyükşehir Belediyesi nce yapıldığını ancak kendisine getirilen sokak hayvanlarını geri çevirmediğini vurguladı.

KENDİNİ HAYVANLARA ADADI 
Hayvanların röntgeninden aşılanmasına, karınlarının doyurulmasından barınmasına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığını ifade eden Köse, şöyle dedi:   Kendimi hayvanlara adadım. Dört ayaklı olmaları, konuşamıyor olmaları hiçbir şey ifade etmiyor. Onlar nefes alan bir canlı, bir madde değil. Herkesin bu konuda duyarlı olması lazım. Samsun bu konuda duyarlı bir şehir. Sokaktan genellikle kötü muamele gören hayvanlar geliyor. İnsanların poşet eritip üzerine döktüğü hayvanlar getiriliyor. Komşusuna kızan, hayvanları bıçakla yaralıyor. Cinsel tacize uğrayan hayvanlarla da karşılaşabiliyoruz. Bunlar bizim için çok kötü şeyler. Dövüş amaçlı kullananlar oluyor. Bunları tabi yetkililere bildiriyoruz. Kesinlikle bırakmıyoruz.

YARDIM KUTUSU OLUŞTURDU
Sokak hayvanları için kendi kazancıdan harcamalar yaptığını anlatan Köse, özel bir klinik sahibi olduğunu ancak sokaktan bir hayvan getirilince elinden gelen maddi ve manevi yardımı yaptığını dile getirdi. Kliniğinde sokak hayvanları için bir yardım kutusu oluşturduğunu da anlatan Köse, Bu kutuda bazı ilaçlar var. Hayvan sahiplerinin aldığı ancak artan bazı ilaçlar bu kutuda toplanıyor. Onları kullanmaya çalışıyoruz. Tedavisini yaptıktan sonra barınması için yer bulamazsak Büyükşehir Belediyesi nin barınağına gönderiyoruz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

 Kan donduran ifadeler

3 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

4 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

5 Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

6 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

7 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

8 Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

9 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

Park halindeki pikap alev alev yandı

10 Park halindeki pikap alev alev yandı

hızWeb