Derin İletişim den müjde

Türkiye nin önde gelen elektronik dönüşümün uzman markası EDM Bilişim A.Ş. firmasının Karadeniz Bölge temsilciliğini üstlenen Derin İletişim, belediyelere Yapay İş Zekası olarak nitelendirilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi müjdesi verdi

Derin İletişim den müjde

Derin İletişim, elektronik dönüşümün uzman markası EDM Bilişim A.Ş. farkıyla Başbakanlık  Elektronik Belge Genelgesi ve Devlet Arşiv Yönetmeliği nce gerçekleştirilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi ne (EBYS) öncülük ediyor. Yapay İş Zekası olarak nitelendirilen EBYS belediyelere, ticaret ve sanayi odalarına, üniversitelere, organize sanayi sitelerine,  tüm kamu kurumlarına, kamu iktisadi teşekküllerine, kendi iç ve dış yazışmalarda yasal geçerli doküman iletimi ve yasal geçerli arşivleme imkanı veriyor. 

ELDEN ELE KAĞIT DOLAŞTIRMA DÖNEMİ SONA ERDİ
EBYS hakkında bilgi veren Derin İletişim in sahibi Tansu Uslu, EBYS sistemi ile tüm kamu  kurumlarında, kamu iktisadi teşekküllerinde, üniversitelerde, ticaret ve sanayi odalarında,  özellikle belediyelerde artık elden ele kağıt dolaştırma, kopyalama, kaybolma, yanlış  dosyalama ve dokümanları bulmak için zaman kaybı yok. Bu imkanlar nedeniyle, İller Bankası, Kalkınma Ajansları, Bakanlıklar, Büyükşehir Belediyeleri ve devletin bütçe kaynakları EBYS  projelerini destekliyor ve kredilendiriyor. Bu imkânlardan faydalanmak için gerekli olan TS  13298, ISO 27001,  ISO 22301, ISO 20000, ISO 9001 ve TÜBİTAK E-İmza uyum Değerlendirme  sertifikalarına sahip bir EBYS sağlayıcısından EBYS temin etmek gerekir. EBYS, sadece bir süreç, performans ya da arşiv yazılımı değil, ihtiyaca göre şekillendirilebilen son teknoloji bir   Yapay İş Zekası dır dedi.

NEDEN EDM EBYS?
- Devlet Malzeme Ofisi’nin şartnamesini birebir karşılar ve ilaveten aşağıdaki üstünlüklere  sahiptir.
- Hem masa üstü Windows uygulaması hem de Web uygulaması şeklinde iki ayrı uygulama  entegre edilmesi.
- Depository arşiv ile yüzde 95 oranında sıkıştırabilme ve düşük data hızlarında (EDGE; Bakır  Kablo) arşivlere kolay hızlı erişebilme olanağı.

- 3DS güvenlik sistemi ile doküman ve belgelerin üstün güvenlikli şifrelerle korunması.
- Tam metin arama ile belgelere birkaç kelime hatırlayarak anında erişim. 
- IOS ve android mobil uygulamalardan arşivlere erişilir, süreçler yönetilir. 
- PDFA özelliği ile tüm belgelerin her türlü fontunun yüzyıllar sonra da açılmasını sağlar.
- Sanal şifreli diskte dosyaların saklanması. Uygulama harici dosyalara ulaşımının  engellenmesi.
- KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) entegrasyonu (PTTKEP de tek entegrasyon sahibi ürünüz).
- E-İmza ve Mobil imza entegrasyonu (TURKCELL, AVEA).
- Sanal yazıcı entegrasyonu ile EBYS ye direk evrak oluşturma.
- Image PDF leri indeksleme.

SAHTE İMZAYI ÖNLER
EDM olarak elektronik imza hizmeti de verdiklerini kaydeden Tansu Uslu, Elektronik imza,  başka bir elektronik veriye (e-posta, e-belge, PDF, Powerpoint, Word, Excel gibi) eklenen ve bu veriyi imzalayan kişinin kimliğini doğrulama ve verinin bütünlüğünü yasal geçerli olarak  garanti etme amacıyla kullanılır. Elektronik bilginin bütünlüğünü ve tarafların kimliklerinin  doğruluğunu sağlar. Klasik ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Sahte imzayı önler,  belgelerin herhangi bir tahrife uğramaksızın iletilmesini sağlar. Özetle, herhangi bir dijital  doküman, kullanıcının bilgisayarına taktığı USB Token vasıtasıyla imzalanır ve üzerinden  yüzyıllar geçse de, bu doküman mail den maile binlerce kez yönlendirilse de imzasını korur  diye konuştu.

NEDEN EDM İMZA?
EDM müşterisinin e-imzayı istediği an temin edebildiğini kaydeden Tansu Uslu, EDM için  müşterisinin e-imzasını istediği an temin edebilmesi, hiçbir sorun yaşamadan kurması ve  problemsiz uzun yıllar kullanması çok önemlidir. Bu yüzden EDM İl temsilcilikleri, diğer e-imza  sağlatıcılarına bir üstünlük olarak; EDM İmza Token’i anında sağlar, kurulumun yapılacağı  bilgisayarı test eder, Java programını yükler ve kurulumu yapar. Sonunda Şifreler kullanıcın  cep telefonuna gelir ve kullanıcı kullanıma direkt başlar, böylece kullanıcı müşteri anahtar  teslim hizmet alır diye konuştu.

EDM İMZANIN ÜSTÜNLÜKLERİ
.Anında teslim
.Yerinde kurulum desteği
.VIP özel kutusunda teslim
.En güvenilir e-imza sertifika alt yapısı
.E-Devlet uygulamalarıyla, tüm ERP ticari yazılımlarla, EBYS ve otomasyon sistemleri ile tam  
uyumlu
.Uluslararası standartlar ve geçerlilik

 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

1 Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

2 Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

hızWeb