Musiki Cemiyeti nde 45. yıl coşkusu

Türk musikisi alanındaki faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışında önemli bir yere sahip olan Samsun Musiki Cemiyeti 45 inci yılında yeni sezonu açıp, çalışmalara başladı

Musiki Cemiyeti nde 45. yıl coşkusu

Samsun Musiki Cemiyeti, 45 inci yılında yeni sezonun açılışını yaparak çalışmalarına başladı. Cemiyet Başkanı Dr. Şenay Sönmez, 19 Mayıs şehri Samsunumuzda Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanan Türk Müziği topluluklarının günümüze taşıdığı ve bu toplulukların devamı niteliğindeki yegane kurum olan Samsun Musıki Cemiyeti nin yeni sezon açılışını yaptık dedi. 

Etkin ve verimli olabilmesi için yeniden yapılandırılmış toplulukların son halkası olan Samsun Musiki Cemiyeti nin 1970 yılında kurulduğunu hatırlatan Dr. Sönmez, Cemiyetimiz birçok sanatçı yetiştirmiştir.  Cemiyetimiz bu dönem Pınar dan Kaynak a adlı konser repertuarıyla Koro Şefimiz Mücella Payaslı yönetiminde pazartesi akşamları saat 20.00 de çalışmalarını sürdürecek. Musikiye gönül bağı olan her yaşta bay ve bayanları bekliyoruz. Bu bir açık davetimizdir dedi.

Konuşmanın ardından Cemiyet Başkanı Dr. Şenay Sönmez, Yönetim Kurulu üyeleri Yüksel Güney, Murat Gülban, Koro Şefi Mücella Payaslı ve üyelerle birlikte sezon pastasını kesti. Pasta kesiminin ardından müzik ziyafetin yaşandığı gece sohbetle, şarkılarla dolu dolu yaşanarak son buldu.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb