CHP iktisaden işgale son verecek

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Türkiye nin iktisaden kuşatılıp, dış borçlanmaya işgal edildiğini savunarak, CHP iktidarıyla bu işgale son vereceğiz dedi

CHP iktisaden işgale son verecek

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, partilerinin iktidarında iktisadi kuşatılmış ve işgale son vereceklerini söyledi. Milletvekili Zeybek, dış politikanın yönetilmez hale geldiğini, Suriye de bir çıkmazın içine düşüldüğünü ileri sürdü. Zeybek, Dış politikada Türkiye bir çıkmaza girdi. Suriye deki savaşın başlatılmasında Türkiye taraf oldu ve bir çıkmazın içine girildi. Özgür Suriye Ordusu ve IŞİD in oluşturulmasında destek verildi, silah, lojistik, insan desteği verildi. Bir bataklığın içindeyiz. Rusyanın da bu savaşa müdahale etmesi, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ın da icraatları olamayacağını bile bile olmadık laflar söylemesi, dış politikayı yönetilemez hale getirdi diye konuştu.

ÜLKEYİ YÖNETECEK TEK PARTİ CHP DİR
MHP ve HDP den sonra AK Parti nin de partilerinin seçim beyannamesini kopyaladığını, bunun da CHP nin ülkeyi yönetecek tek parti olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti. Milletvekili Zeybek açıklamasında şunları söyledi: Seçim beyannamesinde emekliye 2 maaş, asgarı ücret 1500 TL, mazotun fiyatının düşürülüp, vergilerin kaldırılarak 1.8 TL olması, öğrencilerimizin yurtlarda uygar bir ülkenin yurttaşı olarak rahat bir eğitim almaları için gerekli tedbirlerin alınması, asker aylıklarının 354 TL olması gibi vatandaşın bir çok sorununa cevap veren projeleri ortaya koyduk. Bunlar 7 Haziran seçim beyannamemizde vardı, 1 Kasım beyannamemizde de var. Zira biz beyannamemizde bulunanları koalisyon görüşmelerinde de masaya koyduk ve AKP bunların hiç birisine itiraz edemedi, olması gerektiğini bir şekilde kabul etti. Hatta şimdi görüyorsunuz, bizim vaatlerimizi MHP ve HDP den sonra AKP de kopyaladı ve aynısını açıkladı. Bu da CHP nin ülkenin ekonomisi, dış politikası, sosyal yaşamıyla, insanlarımızın değerlerinin nasıl korunması gerektiğinin vizyonunu ortaya koydu.

ÜLKE KUŞATILDI
Zeybek, ülkenin kuşatıldığını ileri sürerek, Biz Cumhuriyeti kuran bir parti olarak şuandaki  iktisaden kuşatılmış, iktisaden işgal altındayken, dış borçlanmayla bağımsızlığımızı tamamen yitirmişken, uluslararası sermaye bu iktidar sayesinde ülkemizi kuşatmışken iktisadi olarak bir milli kurtuluş mücadelesi verilmesi gerektiğini ortaya koyuyoruz. CHP olarak bu kuşatılmışlığa, iktisaden işgal edilmişliğe son vereceğiz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

5 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

7 Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

hızWeb