FACİADA HATA ŞOFÖRÜN

Başkent teki otobüs faciasıyla ilgili çalışmalarını tamamlayan bilirkişi heyeti, hatanın şoförde olduğu ve kamera görüntülerinin de bunu desteklediği kanısına vardı.

FACİADA HATA ŞOFÖRÜN

Ankara daki otobüs faciasında, Makine Mühendisleri Odası ndan görevlendirilen 3 kişilik bilirkişi heyeti, kamera görüntüleri ve otobüs üzerinde incelemelerini tamamladı.

FACİADA HATA ŞOFÖRÜN

Heyet, aracın mekanik incelemesinde bütün aksamlarının kusursuz çalıştığını belirledi. Şoförün Frene bastım, durduramadım ifadesi nedeniyle otobüste defalarca uygulama yapan bilirkişiler, fren sisteminin de düzgün çalıştığını ifade etti. İlk incelemelere göre faciada hatanın şoförde olduğu, kamera görüntülerinin de bunu desteklediği savunuldu. Otobüsün ani hareket etmesi nedeniyle şoförün önünden geçen bir yolcuyu ezmemek için direksiyonu sağa kırdığı ve 10 saniye içinde durağa dalarak insanları ezdiği kaydedildi.

KİMSE YAKLAŞTIRILMIYOR

Soruşturmayı yürüten Ankara savcılığı, bilirkişilerin raporlarını tamamlamasının ardından şüpheli şoföre olay yerinde tatbikat yaptırılacak. Savcılık kaynakları şikâyetçiler ve görgü tanıklarının da katılımıyla yapılacak tatbikatla dosyada açık nokta bırakılmayacağını belirtti. Kaza sonrası delillerin karartılabileceği üzerinde duran savcılık, otobüsün başına bir polis görevlendirdi. Otobüse savcılık kararı olmaksızın kimse yaklaştırılmıyor. Öte yandan, cezaevine gönderilen şoför E.A. avukatı aracılığıyla tAnkara daki faciada kritik incelemeutukluluğuna itiraz etti.

100 ER BİN TL TAZMİNAT

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, EGO otobüsünün Dikimevi nde karıştığı kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ile organlarını kaybedenlere 100 er bin TL, ayakta tedavi görenlere de 10 ar bin TL ödenmesini oy birliğiyle kabul etti. EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb