AK PARTİ DEN SEVİNÇ E TEPKİ

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak, “CHP Samsun Milletvekili adayı Sayın Şaban Sevinç’in gazete haberlerine dayanarak dile getirdiği iddialar tümüyle gerçek dışıdır” dedi.

AK PARTİ DEN SEVİNÇ E TEPKİ

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanlığı basın açıklaması yaptı. AK Parti Samsun İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak yaptığı açıklamada, “CHP Samsun Milletvekili adayı Sayın Şaban Sevinç, milletvekili adaylarımız Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan’ı hedef alan bazı iddialar ortaya atmıştır. Söz konusu bu iddialarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur. Sayın Sevinç’in gazete haberlerine dayanarak dile getirdiği söz konusu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Seçime az bir süre kala gerçek olmayan bu mesnetsiz iddiaların ısıtılarak yeniden gündeme getirilmeye çalışılması çok manidardır. Bu iddialar malum gazeteler tarafından daha önce de gündeme getirilmiş, gerek Sayın Bakanımız, gerekse de Sayın Genel Başkan Yardımcımız tarafından defalarca tekzip edilmiş ve yargı yoluna başvurulmuştur. Hatta iddia sahiplerinden biri olan Cumhuriyet Gazetesi’nde mahkeme kararıyla 07 Ekim 2015 tarihinde tekzip yayınlanmış, buna rağmen Sayın Sevinç iddiayı yeniden gündeme taşımaya çalışmıştır. Kaldı ki Sayın Sevinç’in bu iftirayı atarken, Sayın Bakanımızın ailesini, özellikle de Samsun’a büyük hizmetler vermiş dedesi rahmetli İlyas Kılıç’ı gündeme getirmesi ahlak ve edep dışıdır. Sayın Sevinç’in amacı Samsun’da her geçen gün başarı grafiği yükselen AK Parti’yi engellemeye ve yıpratmaya çalışmaktır. Ancak beyhude bu çabalar sonuç vermeyecek ve AK Parti Samsun’da her seçimde olduğu gibi 1 Kasım’da da rakiplerini hüsrana uğratacaktır” diye konuştu.

“SEVİNÇ’İN BU YOLA BAŞVURMASI KENTİMİZ ADINA BİR TALİHSİZLİK”
“Samsun’da örnek nitelikte seviyesi olan bir siyaset izlendiği hemşehrilerimizin malumudur” diyen Bayrak şunları kaydetti: “Tüm siyasi partiler arasında bu yönde bir kabul varken Sayın Sevinç’in bu yola başvurması kentimiz adına bir talihsizliktir. Özellikle Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın, Samsunspor’un siyasete alet edilmemesi yönündeki tüm ısrarlı çabalarına karşın, Sayın Sevinç’in Samsunspor üzerinden bakanımızı suçlaması izanla ve vicdanla bağdaştırılması mümkün olmayan bir davranıştır. Samsunspor şehrimizin markasıdır ve başarılarından tüm Samsunlular memnuniyet duyar. Geçmiş dönemlerdeki kötü yönetimler nedeniyle ortaya çıkan olumsuz durumun siyasete malzeme yapılmaya çalışılması Samsunspor’a ve tüm Samsunlular’a yapılabilecek en büyük kötülüktür. Tüm bu karalama ve iftira kampanyalarına en güzel cevabı başta Samsunlular olmak üzere halkımız 1 Kasım da sandıkta verecektir.”EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

2 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

3 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

5 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

7 Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

hızWeb