İstifa Edecek misiniz?

Ankara daki patlamaya ilişkin bilgi vermek için basın mensuplarının karşısına geçen İçişleri Bakanı Selami Altınok a istifa edip etmeyeceği soruldu.

İstifa Edecek misiniz?

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı patlama alanında incelemelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tren garı önünde meydana gelen patlamalara ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.

Ankara Tren Garı nda meydana gelen patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adalet Bakanı Kenan İpek ortak basın toplantısı düzenledi.

CANLI BOMBA MI? SORUSUNA YANIT VERMEDİ

İçişleri Bakanı Selami Altınok, mitingle alakalı bir güvenlik zafiyeti olduğunu düşünmediğini söyledi. Canlı bomba olup olmadığı konusunda şu aşamada bir cevap veremeyeceğini dile getiren Altınok, çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

MALESEF ACIMIZ BÜYÜK

Saldırıyı lanetlediklerini belirten İçişleri Bakanı Selami Altınok, Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bütün milletimizin başı sağolsun. Maalesef acımız büyük. Çalışmalar devam ediyor. Zaman içerisinde bilgileri paylaşacağız. dedi.

BAKAN A SORULDU: İSTİFA EDECEK MİSİNİZ?

Soru cevap kısmında Bakan Altınok a istifa edip etmeyeceği soruldu. Patlamayla ilgili güvenlik zafiyeti olduğu iddialarını yalanlayan Altınok, Miting alanının etrafı bariyerlenmiştir. Miting alanının içine girişlerde arama yapılacaktı. Bu patlama miting alanına yürüme esnasında meydana gelmiştir. Ankara Valiliğimiz ve Ankara Emniyetimiz mekan ve zemin aramalarını yapmıştır. Onun için mitingle alakalı bir güvenlik zafiyeti olduğunu düşünmüyorum. dedi.

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU
Haince düzenlenmiş bir terör eylemi ile karşı karşıyayız.  Dinamik bir ekip çalışması ve müdahale yapılmıştır. Hastanelerimize yoğun şekilde ekipler hastanelerimize kısa sürede oluştuıruldu. Olaydan 15 dakika sonra olay yerinde 56 ambulans oldu. Yoğun bir yaralı trafiği oluştu. Bu trafikte ayaktan gelenler dışında 186 hastamız tedavi oluyor. 28 i yoğun bakımda, 18 i ameliyatta. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın 62 si olay yerinde, 24 ü ise hastanede vefat etmiştir.

62 bize olay yerinde vefat ederek getirilmiş vefat sayımız. 24 bize ağır yaralı olarak gelmiş müdahale edilmiş vaka. Toplam 86 insanımızı kaybetmiş bulunuyoruz.

ADALET BAKANI KENAN İPEK
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız olaydan sonra çalışmaya başladı. Son bilgiye göre yaklaşık 1 saatlik çalışma kalmıştı. Adli Tıp boyutu ile ilgili İstanbul dan ekipleri Ankara ya sevk ettik. Cenazeleri ailelere teslim edeceğiz. Başsavcılığımızın gerek emniyet gerek istihbarat birimleri ile çalışması devam ediyor. Olayın arka planı aydınlatılmış olacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

1 Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

2 Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

3 Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

hızWeb