HUKUKTA KARA GÜN

Şike davası sanıklarının beraat etmesinin ardından Trabzon daki yerel basın Hukukta kara gün başlıklarıyla karara tepki gösterdi.

 HUKUKTA KARA GÜN

İstanbul 13 üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin yeniden görülen şike davasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere tüm sanıkların beraat etmesi Trabzonspor camiasında şaşkınlıkla karşılandı. Bordo mavili kulüpten resmi olarak henüz bir açıklama yapılmazken, Yönetim Kurulu Üyesi Onur İncehasan Twitter hesabından, Yazıklar olsun. Üstünlerin hukuku! ifadesiyle kararı eleştirdi. Kulübün, bugün kararla ilgili sert bir açıklama yayınlaması bekleniyor. 

YEREL BASIN: HUKUKTA KARA GÜN 

Trabzon da yayınlanan yerel gazeteler ise beraat kararını veren mahkeme heyetini eleştiren başlıklarla çıktı. Günebakış Gazetesi, Hukukta kara gün. Aziz Yıldırım ı akladılar, hukuk tarihine geçtiler , Karadeniz Gazetesi, Bu hesap kapanmadı. Şike Davası’nın son duruşmasında mahkemenin Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar hakkında oy birliği ile beraat kararı vermesi Türk futbolunun kaybı olarak değerlendirildi ifadelerini kullandı.

KINA YAKIN

Kuzey Ekspres Gazetesi, Bu sadece hukuk sorunu değil, vicdan ve ahlak sorunu! Kına yakın! Bu karara hiç şaşırmadık. Ama yine de insanın içi acıyor. Türkiye’de hukuk sistemi çöktü, adalet yerle bir oldu. Haklının değil güçlünün dediği oldu. Komedi! Şikecilerin itiraz bile etmediği tapeler-deliller aynı, ekleme-çıkarma yok. Ama belli ki emirler farklı. İşte busun Türkiye cümleleriyle kararı eleştirdi. Gazete, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Ak Parti mitinginde, Yıldırım Demirören’le ve Mecnun Odyakmaz ile fotoğraflarının altına da, Yeni masallar anlat Hacıosmanoğlu başlığını atarak bordo mavili kulübün başkanını etkili olmamakla suçladı.

Taka Gazetesi, Şike devam ediyor ifadesini kullanırken, Son Nokta Gazetesi ise, Kendileri yazdılar, kendileri oynadılar başlığıyla karara tepki gösterdi. 

ŞENER DEN YÖNETİME ELEŞTİRİ

3 Temmuz sürecinde bordo mavili kulübün başkanı olan ve yargılandığı tüm davalardan beraat eden Sadri Şener, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimini şike davasıyla yeterince ilgilenmemekle suçladı. Şener, Beni avukatlara çok para veriyorum diye mahkemeye vermişlerdi. Hukuki savunmalarda özellikle bu tip davalarda ciddi avukatlar tutabilme becerin olmalıdır. Yoksa bu sonuçlar kaçınılmazdır. Trabzonspor yönetimine belli ki birileri bu davanın üstüne gitme dedi. Öyle ya bu sonuç bunu gösteriyor. Siz bu davaya bakan Trabzonspor un avukatını biliyor musunuz? Kim biliyor? ifadesini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Mektup bırakıp intihar etti

1 Mektup bırakıp intihar etti

Samsun'da 19 yaşındaki genç pompalı tüfekle öldürüldü

2 Samsun'da 19 yaşındaki genç pompalı tüfekle öldürüldü

Sinop'ta torunlarına saldıran dev yılanı öldürdü

3 Sinop'ta torunlarına saldıran dev yılanı öldürdü

14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

4 14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

Samsun'da cinayet zanlısı adliyeye çıkarıldı

5 Samsun'da cinayet zanlısı adliyeye çıkarıldı

Fındık fiyatları ne kadar? 29 Mayıs Cuma il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar? 29 Mayıs Cuma il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da bir annenin en acı karşılaşması

7 Samsun'da bir annenin en acı karşılaşması

Fabrikanın kazan dairesinde patlama: 2 ölü

8 Fabrikanın kazan dairesinde patlama: 2 ölü

Samsun'da 73 gün sonra cuma kılındı

9 Samsun'da 73 gün sonra cuma kılındı

29 Mayıs Cuma Samsun hava durumu

10 29 Mayıs Cuma Samsun hava durumu

hızWeb