ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENMEYE BAŞLADI

Ankara daki barış mitinginde meydana gelen patlamanın protesto edildiği eylemde ölenlerin 5 inin Adana dan gittiği açıklandı.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENMEYE BAŞLADI

Mersin in Tarsus İlçesi nden giden Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesinin de ölenler arasında olduğu bildirildi.

Eğitim-Sen üyeleri ile HDP liler Ankara da meydana gelen patlamayı protesto etmek için İnönü Parkı önünde bir ardaya geldi. Bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de destek verdiği eylemde konuşma yapan Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Boğa, Ankara daki patlamada Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri makinist Bilgen Parlak, makinist Yılmaz Elmascan ve 1 yıl önce evlendiği eşi öğretmen Gülhan Karlı Elmascan, Emek Partisi üyesi Şebnem Yurtman ve HDP üyesi Hacı Mehmet Şah ın hayatını kaybettiğini açıkladı. Konuşmaların ardından eylemciler, yürümek isteyince bunu izin vermeyen polislerle aralarında kısa süreli gerginlik yaşandı.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ DE ÖLDÜ
Öte yandan Mersin in Tarsus İlçesi nden giden Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi 3 çocuk babası Metin Peşmen in de Ankara daki patlamada hayatını kaybettiği bildirildi.

Derneğin Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçel, mitinge birlikte gittikleri arkadaşı Metin Peşmen in hayatını kaybettiğini, cenazesini almak için Ulus Devlet Hastanesi nde beklediklerini söyledi.

AİLESİ YASA BOĞULDU

CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, sivil toplum örgütü temsilcileri Ankara daki patlamada hayatını kaybeden Metin Peşmen in evine giderek eşi Sultan Peşmen e sabır diledi. 

Milletvekili Çamak ı karşılayan Metin Peşmen in yengesi Seher Peşmen, Barış elçimiz gitti. O bizim barış güvercinimizdi. Barış güvercinlerimizin kafası koparıldı. Ben gidemedim kayınbiraderime sahip çıkamadım diye ağıt yaktı.


Ankara daki patlamada 2 Denizlili öldü

Ankara da bu sabah meydana gelen bombalı patlama olayının acısı Denizli ye de düştü. Mitinge katılmak için Ankara ya Uşak Grubu yla birlikte giden Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gökhan Akman ile Denizli EMEP grubuyla birlikte mitinge katılmaya giden Korkmaz Tedik bombalı saldırıda yaşamını yitirdi. 

Ankara da bugün düzenlenecek Emek Barış Demokrasi mitingine katılmak için Uşak Grubu yla birlikte Ankara ya giden Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Gökhan Akman patlamada yaşamını yitirdi. Oğullarının haberini oturdukları Denizli de alan ailesinin Ankara ya yola çıktığı öğrenildi. 

Mitinge Denizli EMEP grubuyla giden Korkmaz Tedik ise saldırıda ağır yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan EMEP Genel Yönetim Kurulu üyesi Korkmaz Tedik in hastanede yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Emek Partisi (EMEP) Denizli İl Başkanı Özge Akkaya, patlamada Denizlili iki gencin de yaşamını yitirdiğini belirterek, Hangi adla gerçekleştirilmiş olursa olsun bu faşist terör ve provakasyonun ardındanki güç kendi iktidarlarını sürdürmek için ülkeyi savaş ve kaos ortamına sürükleyen AKP dir dedi.

EMEP Üyesi 50 kişi, Delikliçınar Meydanı nda, oturma eylemi yapıp, terör olaylarını kınadı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

3 Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

5 Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

6 Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

7 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

8 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

9 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Samsun'da 'Kedilerin Dedesi' hem kedilerine hem işine kavuştu

10 Samsun'da 'Kedilerin Dedesi' hem kedilerine hem işine kavuştu

hızWeb