TÜRKİYE MÜSLÜMANLARIN UMUDU

Mısırlı düşünür Prof. Dr. Zağlul en-Neccar, Türkiye nin Müslümanların umudu olduğunu ifade ederek, Türkiye nin büyük komplolarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

 TÜRKİYE MÜSLÜMANLARIN UMUDU

Mısırlı düşünür Prof. Dr. Zağlul en-Neccar, Türkiye nin büyük komplolarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Ürdün ün İrbid kentinde hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen törenin ardından AA muhabirine konuşan Bilimsel Kur an tefsirinin önde gelen isimlerinden Neccar, Ankara daki terör saldırısını kınayarak değerlendirmelerde bulundu. Neccar, Türkiye Müslümanların umududur. Çağın şartlarına uygun bir şekilde yaşıyor ve ilerlemek için vesileleri kullanıyor. Ekonomi başta olmak üzere kalkınma konusunda manevi değerlerden taviz vermeden çok büyük başarılar elde etti dedi.

Türkiye ye karşı büyük komplolar kuruldu

Neccar, Türkiye ye karşı büyük komplolar kuruldu. İslam ve Müslüman düşmanlarının şerrinden Türkiye yi koruması için dua ediyoruz. Türkiye, kendisi için iyilik temenni etmeyen Avrupa ülkeleriyle geniş bir sınıra sahip. Türkler bu ülkelerin çoğunu fethetti ve uzun yıllar boyunca buralarda egemen oldu. Türkler insanlar arasında Müslüman veya Müslüman olmayan ayrımı yapmadı, insanlara eşit muamele etti diye konuştu.

Rusya nın Suriye ye yönelik hava operasyonlarına değinen ve Sykes-Picot Antlaşması nın gelecek yıl yüzüncü yılını doldurmuş olacağını hatırlatan Neccar, Batı nın komploları arasında İslam aleminin daha da parçalanması bulunuyor ve bunu kutlamaya hazırlanıyorlar. İslam aleminin birlik olmasından, uyanışa geçmesinden korkuyorlar. Nitekim İslam alemini bu antlaşmada ön görülenden daha fazla parçalayacak planları var ifadelerini kullandı.

İslam alemini yıkmayı hedefliyorlar  

Neccar, Suriye de uygulananlar, Irak ta, Mısır da, Yemen de ve Libya da da uygulanacak. Müslümanlar burada İslam alemini yıkmayı hedefleyen büyük bir komplonun olduğunu idrak etmeli değerlendirmesinde bulundu.

1933 yılında Mısır da doğan Zağlul en-Neccar, 1955 te Kahire Üniversitesi Fen Fakültesi nden birincilik derecesiyle mezun oldu. İngiltere deki Wales Üniversitesi nde Jeoloji alanında doktora derecesini alan Neccar 1972 de aynı üniversiteden profesörlük unvanını aldı. Bilimsel Kur an tefsiri üzerine önemli bilimsel araştırmalar gerçekleştiren Neccar, birçok ülkede üniversitelerde eğitim verdi ve sempozyumlara katıldı. Neccar ayrıca Dünya Kur an-ı Kerim in Bilimsel Mucizeleri Komisyonu nun kurucularındandır.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun şehidini karşıladı

1 Samsun şehidini karşıladı

Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

2 Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

Dehşet veren olay

3 Dehşet veren olay

Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

4 Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

5 Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

Samsun'da yarım asırdır zamana 'ayar' veriyor

6 Samsun'da yarım asırdır zamana 'ayar' veriyor

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

7 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

8 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

06 Haziran Cumartesi Samsun hava durumu

9 06 Haziran Cumartesi Samsun hava durumu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

10 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

hızWeb