DAVUTOĞLU NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Başbakan Ahmet Davutoğlu, korkunç patlamaya ilişkin yeni açıklama yaptı, Saldırıda hem DEAŞ (IŞİD) hem de PKK, etkin rol oynadığı düşünülen örgütlerdir dedi.

DAVUTOĞLU NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara katliamına ilişkin olarak, Bir kez daha söylüyorum kim ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz. Bu alçakla saldırıyı planlayanlar da cezanlandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Davutoğlu, Saldırıda hem DEAŞ (IŞİD) hem de PKK, etkin rol oynadığı düşünülen örgütlerdir ifadesini kullandı.

Davutoğlu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüştü. Görüşmenin hemen ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi.

 

GÖÇ VURGUSU

Davutoğlu Son dönemde özellikle Suriye ve Irak ta ortaya çıkan kriz sonrasında, göç sadece yakın komşu ülkelerin değil Avrupa nın ve insanlığın meselesi haline gelmiş buluyor. Bu noktada da Türkiye ile Bulgaristan yakın iş birliğini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdüreceklerdir ifadelerini kullandı.

SALDIRGANLARIN DNA TESTLERİ KONUSUNDA ÖNEMLİ BULGULAR VAR

Ankara daki terör saldırısına ilişkin olarak Davutoğlu, Saldırganların DNA testleri konusunda önemli bulgulara ulaşıldı. Özellikle bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Ayrıca saldırıyla ilgili başka diğer bazı irtibatlar konusunda da soruşturma derinleştiriliyor. dedi.

BU ALÇAKÇA SALDIRIYI YAPANLARI ORTAYA ÇIKARACAĞIZ

Başbakan Davutoğlu, Kim, ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz, geri planda destek olanları. Mutlaka bu alçakça saldırıyıp lanlayanlar da cezalandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bazı Twitter, hesaplarından görüyoruz ki hem PKK hem de DEAŞ (IŞİD) bu saldırıda rol oynuyor. diye konuştu.

ZAAF OLUP OLMADIĞI İNCELENİYOR

Terör saldırısının gelişim seyri içinde idari anlamda zaaf söz konusu olmuşsa bunun da detaylı olarak incelendiğini bildiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

Bu çerçevede de soruşturmanın selameti bağlamında, Ankara Emniyet Müdürü, Ankara İstihbarat Şube Müdürü ve Ankara Güvenlik Şube Müdürü dün gece itibarıyla açığa alınmıştır. Türkiye bir demokratik hukuk devletidir ve demokratik hukuk devleti kuralları içinde hem hukuki hem idari soruşturma yürütülecektir.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

3 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

4 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

6 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Samsun'da otomobil ağaca çarptı

7 Samsun'da otomobil ağaca çarptı

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

8 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

9 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

10 03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

hızWeb