ENGELLERİ BERABER AŞIYORUZ

Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü nedeniyle engellilerle buluşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hayata geçirdiğimiz projeler ile engelleri beraber aşıyoruz dedi

 ENGELLERİ BERABER AŞIYORUZ

 

İlkadım Belediyesi  ve İlkadım Kent Konseyi işbirliği ile 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü nde 20’ye yakın Sivil Toplum Kuruluşu Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde bir araya geldi. İlkadım Belediyesinin ev sahipliği yaptığı farkındalık etkinlikleri kapsamında gerçekleşen toplantıya İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Kenan Önalan ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

ENGELLİ KÜLTÜR MERKEZİ
Engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için hizmet üretmeyi kendilerine görev edindiklerini söyleyen Başkan Erdoğan Tok,   Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol almalarını ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durmaktayız. Bu kapsamda engelli vatandaşlarımızın eğitim görebileceği, boş vakitlerinde spor yapabileceği, mesleki anlamda eğitim görebileceği çok amaçlı bir engelli kültür merkezi yapmayı planlıyoruz dedi. 

ORTAK SORUMLULUĞUMUZ
Her insanın bir engelli adayı olduğunu unutmadan, engellilere yönelik hizmet ve çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Başkan Tok, Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, onların insan onuruna ve sosyal adalete uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak, rehabilitasyonlarına yardımcı olmak, hepimizin ortak sorumluluğudur ve insan haklarına saygının gereğidir. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak daha büyük projeler üretip, sunacağımız hizmetler artarak devam edecektir diye konuştu.

HER ALANDA YANLARINDAYIZ
AK Parti hükümetinin her geçen gün engellilere yönelik çalışmalarına, hizmetlerine ve projelerine hız verdiğini söyleyen AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, AK Parti Hükümeti göreve geldiği ilk günden bu yana engellilerin yaşamlarını dikkate alarak büyük projelere imza atmıştır ve her geçen gün bu proje ve hizmetleri geliştirerek bir yenilerini ekleyerek hayata geçirmiştir açıklamasında bulundu.

ENGELLİLERE OTOBÜS ÜCRETSİZ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Kenan Önalan ise halk otobüslerinde engellilerin yaşadığı sorunları çözmeyi hedeflediklerini belirten Önalan, Devlet olarak halk otobüslerinin ücretini karşılayacağız. Bu anlamda engelli ve yaşlımız, halk otobüslerinde bu sıkıntıları bundan sonra yaşamayacak inşallah. En yakın zamanda yönetmelik çıkıyor. Şu anda herkesten görüşler alınıyor. Yakın zamanda çıkacak. Engellimiz artık halk otobüslerine daha da rahat binecek şeklinde konuştu.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

3 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

5 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb