DAVUTOĞLU NA YÜKLENDİLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile bir araya geldi.

DAVUTOĞLU NA YÜKLENDİLER

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ın Meclis teki makamında gerçekleşen görüşmeye gelişinde Kılıçdaroğlu nu, Demirtaş ve Yüksekdağ makamın girişinde karşıladı.

Kılıçdaroğlu, Ankara da meydana gelen terör saldırısından sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ dan randevu talep etmiş, Bahçeli görüşme isteğine olumsuz yanıt vermişti.
Görüşmeye CHP Grup başkanvekilleri Levent Gök ve Özgür Özel de katıldı.

KILIÇDAROĞLU: DAVUTOĞLU OLAYLARIN AĞIRLIĞI ALTINDA EZİLEN BİR KİŞİ
Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu; Ülkemizi insanlarımızı seviyoruz. Vatandaşı ayırmak, birbirine kırdırmak için değil. Terörden duyduğumuz endişeleri dile getirdik. Ayrışan siyaset Türkiye yi bu noktaya getirdi. Komşularımız, yakınlarımız aynı endişeleri duyuyorlar. Umutlarımızı asla yitirmemeliyiz. Biz hepimiz bu ülkenin çıkarları için mücadele ediyoruz. Biz CHP olarak beraber bir toplumdan yanayız. Bu ziyaret bizim için çok önemliydi. Gerginliği yaratan siyaset kurumu, gerginliği sonlandıracak olan da siyaset kurumudur. Sayın Davutoğlu olayların ağırlığı altında ezilen bir kişi. Son günlerde yaptığı açıklamalar ciddi çelişkilerle dolu. Yaptığı açıklamaları büyük endişe ile izliyorum. Bu ülkeyi kim yönetiyor. Suriye den geldiler takip etmedik. Beyfendi, olay Ankara Garı nda oldu. Siz orada neden önlem alamadınız? 99 kişi hayatını kaybetti. Bu soruların altında hükümet ezilmiş vaziyette. Ne söylediğini bilmeyen bir Başbakan. Televizyonlara çıkıp gülümseyen bir Adalet bakanı. Biz bütün bunları aşmaya hazırız. Bırakacaksınız bu kadar basit. Uygar dünya bunu yapıyor da biz neden yapamıyoruz. Hangi olayda, kaç kişi ölecek ki bu bakanlar istifa edecek. Güvenlik zaafiyeti yoksa bu 99 kişi nasıl öldü? ifadelerini kullandı. 
 

DEMİRTAŞ:SORUNLARI BARIŞ İÇİNDE ÇÖZMEK İSTEYENLERE KAPIMIZ AÇIK
Kılıçdaroğlu nun ardından gazetecilere açıklamada bulunan Demirtaş şunları söyledi:
Tansiyonun düşürülmesi ve diyalog kanallarının açık olması bakımından önemli ziyaret olmuştur. Umarım tüm siyasetçiler diyalog kanalları açık tutma bakımından daha cesur olur. Bu kadar acıya rağmen umutsuz olmaya gerek yok. Zor günlerden geçiyoruz, atlatmak kolay değil. Ateş düştüğü yeri daha fazla yakıyor. Bizler HDP olarak kim diyalogdan yana bir adım atarsa kendisine doğru on adım atmayı görev olarak biliriz. Her şeye rağmen karamsar olmaya gerek yok. Kılıçdaroğlu ile karşılıklı görüşlerimizi paylaştık. Kendisinin girişimlerini önemli bulduğumuzu ifade ettik. Başbakan ın suçlayıcı, dışlayıcı tavrı büyük yönetim boşluğunun doğduğunu ortaya koydu. Biz diyaloga kapalı parti değiliz. Sorunları barış içinde çözmek isteyenlere kapımız açık.

ÖZÜR DİLEMESİ GEREKEN BAŞBAKAN DIR
 Başbakan özür dilemesi gerekenin kendisi olduğunun farkında değil.  99 cenaze kaldırmış partiden özür bekliyor. Kendisi toplumdan Sizi koruyamadık diye özür dilemeli. Ey halkım sizden özür dilerim demesi gereken kişi bizden özür bekliyor. Allah akıl fikir versin.Toplum olarak hep birlikte soruşturmayı yapan savcılara sahip çıkmalıyız. Soruşturma savcıları üzerinde baskı varsa açıklamalılar.   Devlet içerisinden bunu yapanlar var. Devlet bunu yaptı derken bilerek daha önceki katliamlarda üstünü örtme çabası ile konuşuyoruz. Sen Başbakan olarak devlet sütten ak kaşıktır diyebiliyorsun. Şüphelerimizi arttırıyor. Kuşkuluyuz. Biz tüm yönleri olayın ortaya çıkarılamayacağı konusunda inanca sahibiz. Olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı konusunda kuşkuluyuz. Bir Başbakan bu kadar pişkin olabilir. HDP ve Demirtaş özür dileme noktasına geldik.

Acılarımızı hep birlikte paylaşalım.Her acı ortak acımızdır. Zor günleri birlikte atlatacağız.

LEYLA ZANA NIN AÇIKLAMALARI
Leyla nın barış duygusu ile yaptığı çağrıdır. Kadın anne olarak haklı. Elinden geleni yapmış. Partimizin aldığı bir karar değil.EN ÇOK OKUNANLAR

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

1 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

3 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

4 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

hızWeb