CHP umudun partisi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP umudun partisidir. CHP nin politikaları umudun politikalarıdır dedi

CHP umudun partisi

CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek, 1 Kasım seçimlerine yönelik çalışmalarını ziyaretlerle sürdürdü. CHP nin umudun partisi olduğunu ifade eden Kemal Zeybek, ülkenin AK Parti iktidarında her alanda sıkıntılı bir sürece girdiğini belirtti. Zeybek, AK Parti iktidarında ülkenin ekonomiden, sağlığa, emeklisinden, esnafına, iç ve dış politikada ve terör konusunda büyük sınıtılarla karşı karşıya kaldığını söyledi. 

HER ALANDA REFORM
Milletvekili Zeybek, sorunların CHP iktidarı ile çözülebileceğini belirterek, CHP iktidarında askerlik dönüşü iş bulamayanlara 6 ay boyunca işsizlik sigortası ödenecek. Primlerini ise hazine ödeyecek. Takipte ki üniversite öğrencinin kredisine faiz affı getirilecek. İşsizlik sigortasında prim şartı kalkacak. İktidarımızda getireceğimiz vergi reformu ile vergilerin nereye harcandığının hesabını yurttaşlarımıza vereceğiz. Kayıt dışılığın en önemli nedenlerinden biri olan istihdam üzerindeki vergi yükünü azaltacağız.  Vergide bürokrasiyi azaltacak, sosyal güvenlik primlerinin Gelir İdaresi tarafından toplanmasını sağlayacağız. Gelir vergisi tarife ve oranlarını farklılaştıracak, herkesten gücüne göre vergi alacağız. Yine CHP iktidarında çiftçilerimiz için ekonomik destekler sağlanacak. Çiftçilerimizin kullanacağı mazotun litresini 1,80 TL’ye düşüreceğiz diye konuştu.

TAŞERONLAŞMAYA SON
CHP Milletvekili Zeybek, partisinin iktidara gelmesi halinde esnaf ve sanatkarlara ve taşeron işçilere de imkanlar tanıyacağını vurgulayarak şunları dile getirdi: CHP iktidarında esnaf ve sanatkarlar desteklenecek. Esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız.  Yine ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan taşeronlaşma ile ilgili ise CHP iktidarında taşeronlaşmanın sona erdirilmesi için kamu kurumlarından başlayarak etkili bir eylem planı uygulayacağız. Kamuda taşeron işçiliğine, alt-işveren ve rödovans uygulamasına, özel kesime de örnek olacak biçimde son vereceğiz.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

4 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

5 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

6 Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

7 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

8 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kayıp genç bulundu

9 Samsun'da kayıp genç bulundu

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

10 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

hızWeb