20 MİLYON TL’LİK HİZMET

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye nin kalkınma hamlesi, inşallah 1 Kasım seçimlerinden sonra çok daha farklı bir ivme ile yoluna devam edecek dedi.

20 MİLYON TL’LİK HİZMET

Samsun un Atakum ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan olimpik yüzme havuzu, törenle hizmete girdi. 14 bin 137 metrekarelik alanda inşa edilen toplam bin seyirci kapasiteli, 10 parkurlu olimpik yüzme havuzu, 6 parkurlu ısınma havuzunun yeraldığı, ulusal ve uluslararası organizasyonlara evsahipliği yapılacak tesis yaklaşık 20 milyon TL ye mal oldu. Açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti iktidarları döneminde temeli atılan tesislerin söz verildiği gibi tamamlandığını belirterek, Burada 20 milyon Türk Lirası na yakın bir yatırım var. Özellikle 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatlarına hazırlık süreci içerisinde devam eden yatırımlarımızın arasında çok muhteşem tesislerin Samsun a kazandırılması sürecinde hızlı adımlar ile devam ediyoruz. Artık Samsun un spor anlamındaki alt yapısında hiçbir eksiği kalmayacak dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, hizmete açtıkları yüzme havuzlarının öneminin önümüzdeki dönemde daha iyi anlaşılacağına değinerek, şöyle devam etti:

Şu anda yapılan bir çalışmaya göre yüzde 80 in üzerinde yavrularımız yüzme bilmiyor. Bunu bu tip tesislerle ve beraber yapacağımız çalışmalarla çok daha farklı bir noktaya taşıyacağız, buna ihtiyacımız var. Yarın sayın Başbakanımız Van da spor salonumuzun açılışını yapacaklar. Biz Bafra daki tesislerimizin açılışını yapacağız. Ege de, Akdeniz de, İç Anadolu da bir çok tesisimiz açılıyor. AK Parti iktidarlarında bu tesislerin yapılması rutin bir hale geldi. Sürekli yeni bir tesisin yapımıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Gençlik Merkezlerimiz, spor tesislerimiz ve yurtlarımız. Bunlar bizim bakanlığımıza bağlı yatırımlar. Bu yatırımlarla, ülkemiz gençlerinin bugünden geleceğine çok büyük katkı yaptığımıza inanıyoruz.  

Türkiye de yatırım anlamındaki zihniyet değişiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Bakan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 2002 de başlatmış olduğu ivmenin bu noktaya gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Bakan Kılıç, şöyle konuştu:

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun da yaptığı çalışmalar neticesinde hızla devam eden Türkiye nin kalkınma hamlesi inşallah 1 Kasım seçimlerinden sonra çok daha farklı bir ivme ile yoluna devam edecek. Çocuklarımızın, gençlerimizin, halkımızın bu tesisi kullanması konusunda koordineli çalışılması, birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Bizler, bu tesisin en iyi şekilde kullanılması konusunda gayret içerisinde olacağız. Açtığımız bu tesisin milletimizin için gerekirse 24 saat hizmet vermesini istiyorum. İstikrarın olduğu ve devamın olduğu ülkemizde daha inşallah birçok tesis hizmete açılacaktır.  

 EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb