ATILAN TEMELLER ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİYOR

Samsun un İlkadım ilçesinde inşa edilecek Türkiye nin en büyük gençlik merkezinin temelini atan Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti iktidarlarında temeli atılan tesislerin açılışları taahhüt edilen tarihlerde yapılıyor dedi.

 ATILAN TEMELLER ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİYOR

Çatalarmut Mahallesi nde düzenlenen temel atma törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Varol, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Bakan Çağatay Kılıç, Samsun İlkadım ilçesinin en önemli yatırımlarından birine imza attıklarını belirtirken, tesisin Samsun a farklı bir katkı sağlayacağını söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, “Açıkça söylemek gerekirse biraz pozitif ayrımcılık yaptık. Tabi Samsun milletvekili olmamızdan, Samsun’un evladı olmamızdan dolayı bu pozitif ayrımcılığa da herkesin hoşgörü ile bakacağına inanıyorum. Gerçekten Samsun’a inşa edeceğimiz Gençlik Merkezi çok farklı özelliklere sahip olacak şeklinde konuştu.

SEÇİM BEYANNAMESİNİ GENÇLERE İTHAF ETMEKLE GENÇLERE YER VERİLMEZ
Bakan Çağatay Kılıç, tüm partilerin 1 Kasım seçimlerine yönelik seçim beyannamelerinde gençlere bir takım vaatlerde bulunduklarını hatırlatırken, “Seçim beyannamesini gençlere ithaf etmekle gençlere yer verilmez. Gençlere siyasette, sosyal alanda ve günlük yaşam içerisinde değer vererek bunu gerçekleştirirsiniz. İş kuracak gençlere 3 yıl gelir vergisi muafiyetini getiriyoruz. Bu gençlerimize kendi iş alanlarını kurmaları ve iş dünyası girmeleri için ciddi bir katkı sağlayacaktır. İlk kez işe giren gencimizin 1 yıllık maaşının devlet tarafından ödenmesi konusunda çalışmalar başlattık. Meslek lisesi ve üniversite öğrencilerinin staj yapmalarını özendirici tedbirler alındı. Aynı zamanda kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. Kredi garanti fonu aracılığı ile yüzde 85 oranında tasarruf imkanı sağlayacağız. Bu gençlerimize kendi işlerini kurmaları ve iş dünyasına katılımları için onlara ciddi katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

GÖREVE GELDİĞİMİZDE 280 BİN OLAN TOPLAM YURT KAPASİTESİ 430 BİN CİVARINA ULAŞTI
Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatırımlarını da anlatan Bakan Çağatay Kılıç, “Son 2 yıl içerisinde imkanlarını yüzde 75 oranında artırmış olması da önemli. Göreve geldiğimizde 280 bin olan toplam kapasite şu anda 430 bin civarında. İnşallah yılbaşına kadar da 470 bin civarına gelecek. Önümüzdeki yıl 600 bini hedefliyor olmamız gerçekten AK Parti iktidarlarının farkını ortaya koyuyor. Genel Başkanımız ve seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın başbakan olarak görev yaptığı dönem içerisinde yanında bulundum. Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst makamında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın gençlere ne kadar büyük bir önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Bu anlamda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun da bir eğitim görevlisi olarak, bir eğitmen olarak yetişmiş olması ve bu görevi ifa etmiş olmasından dolayı ayrıca gençlerimize verdiği önem ortada” ifadelerini kullandı. 

Samsun’a yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Bakan Kılıç, “Toplamda AK Parti iktidarları döneminde Samsun da yapılan yatırım 14,5 milyar lira civarında, bunun dökümünü ve ayrımını soranlar oldu. Samsun a yaptığımız yatırımlar bizim internet sitelerimizde mevcut, oradan bulabilirler. Bu tesisler inşallah ülkemizin birliğine, dirliğine ve beraberliğine gençlerimizin yetişmesine büyük imkanlar sağlayacak. Bugün temelini attığımız gençlik merkezinin yeri İlkadım ilçemizin tüm mahallerine ulaşım sağlayabilecek noktada. Özellikle bu bölgemizin, İlkadım ın üst mahalleleri olarak bilinen ve aynı zamanda benim köyüme doğru olan, çok merkezi bir yerde, kilit noktada olduğunu düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

AK PARTİ DÖNEMLERİNDE ATILAN TEMELLER ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİYOR
AK Parti iktidarlarında atılan temellerin çürümeye terk edilmediğini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu: “AK Parti iktidarlarında temeli atılan tesislerin açılışları taahhüt edilen tarihlerde yapılıyor. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminden ortaya koyduğu bir ilkedir. Biz bu ilke doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Bu tesisler, kapılarında durulsun, içlerinde iş yapılmasın diye yapılmıyor. Yapılan tüm tesisler devlet imkanları ile yapılmış, milletin hizmetinde olacak olan tesislerdir. Her an kullanılacaklar, bunun takipçisiyiz. Bu görevi ifa etmeyen, bu tesislerin kullanımının önünde en ufak şekilde yeterince çaba sarf etmeyen bürokratlarımız hakkında bizim olumlu düşünmemiz mümkün değil. Bunu açık olarak söylüyorum. Gençlerimiz, sporcularımız, çocuklarımız için inşa edilmiş tesislerin her an her şekilde hazır ve kullanımda olması gerekiyor. Amatör ve profesyonel spor kulüplerimiz, hepsi işbirliği içinde olacak ve gençlerimizin çalışmasını, bu imkanlardan sonuna kadar faydalanmasını sağlayacaksınız.” 

Bakan Çağatay Kılıç, bazılarının “Gençlik merkezlerinde ne iş yapılıyor?” diye sorduğunu anlatırken, “Zahmet edip gençlik merkezlerine gidip bakarlarsa orada ne iş yapıldığını görürler ve cevabını alırlar” dedi. AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden büyük bir başarıyla çıkacağına inandığını ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “İnşallah çalışmalarımıza 2 Kasım’da yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Türkiye nin büyümesinin ve istikrarının önünü açacağız. Bu tesisler, bu imkanlar o büyümeyi sağlayacak gençlerimizin, çocuklarımızın daha iyi yetişmesini sağlayacak” şeklinde konuştu.

TOK: “GENÇLERİMİZ İÇİN HAYIRLI OLUR”
Türkiye nin en büyük gençlik merkezinin 13 mahalle ve 170 bin gence hitap edeceğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım Belediye Başkanlığı çalışmalarında ‘yerel ile merkezi yönetim beraber olduğu zaman hizmetler daha fazla gelir’ demiştik. Seçim çalışmalarında Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’tan gençlik merkezi sözü almıştık. Burası daha önceden belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü olarak kullanılıyordu. Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu merkezi buraya yapmaya karar aldık. İnşallah gençlerimiz ve milletimiz için hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından butona basılarak Türkiye nin en büyük gençlik merkezinin temeli atıldı.

TESİSİN ÖZELLİKLERİ
İlkadım ilçesinde temeli atılan gençlik merkezi, 7 milyon TL’ye mal olacak ve toplam 5 bin 246 metrekare alana inşa edilecek. Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olma özelliğine sahip tesis, 3 kattan oluşacak. İlkadım Gençlik Merkezi’nde, voleybol ve badminton sahaları, 600 kişilik çok amaçlı salon, 210 metrekarelik fuaye, bireysel spor salonları, giyinme ve soyunma mekanları, el sanatları işliği, müzik ve folklor salonları, fitness salonu, zeka oyunları ve bilgisayar derslikleri ile kütüphane ve kafeterya yer alacak. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

1 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

2 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

3 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

4 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

Park halindeki pikap alev alev yandı

5 Park halindeki pikap alev alev yandı

Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

6 Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

7 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

Fatih Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulundu

8 Fatih Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulundu

Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar: "Ekonominin sıkıntılı döneminde iş dünyasına K

9 Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar: "Ekonominin sıkıntılı döneminde iş dünyasına K

Sokak hayvanlarını unutmadılar

10 Sokak hayvanlarını unutmadılar

hızWeb