SOFUOĞLU YİNE ŞAMPİYON

Milli motosikletçi Sofuoğlu, bu sezon dördüncü şampiyonluğunu kazandı.

SOFUOĞLU YİNE ŞAMPİYON

Dünya Supersport Şampiyonası nda dördüncü kez şampiyon olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Katar da düzenlenen törende şampiyonluk kupasını aldı. 

Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından düzenlenen Süperbike Şampiyonası ve bir alt kategorisi Supersport ta sezonun son yarışlarının Katar da gerçekleştirilmesinin ardından başkent Doha da ödül töreni gerçekleştirildi. 

Dünya Supersport Şampiyonası nda bu sezon dördüncü şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu na kupasını, Katar Motorsporları ile Motor ve Motosiklet Federasyonları Başkanı ve Lusail Uluslararası Pisti Genel Müdürü Nasır Halife El-Atiyye verdi.

Kenan Sofuoğlu, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, bu yılki şampiyonluğunun diğer tüm şampiyonluklarından daha zorlu olduğunu dile getirdi.

Normal şampiyonluklarında, sezon içinde rakiplerinin zorluk çıkarttığını ancak bu sezon en büyük zorluğun çocuğuyla alakalı olduğunu aktaran Sofuoğlu, Herkesin bildiği gibi sezonun içinde çocuğumu kaybetmem, o dönemde hep hastanede kalmam, yarışlara hazırlanamamam, moral olarak kötü durumda olmama rağmen bu şampiyonluğa ulaşmanın ayrı bir özelliği var. Bu sezonki şampiyonluk dördüncü ama benim için en zoru oldu. Belki pistte değil ama normal hayatta en zor şampiyonluğuma ulaştım diye konuştu.

Gelecek sezonda da yine şampiyon olmak için mücadele edeceğini vurgulayan Sofuoğlu, başarılı olduğu sürece yarışmaya devam etmek istediğinin altını çizdi.

Sofuoğlu, aynı zamanda yetiştirdiği çocuklarla da beraber olmak için yarışması gerektiğini belirterek, En az bir kaç yıl daha yarışmam gerekiyor ki yetiştirdiğim çocuklarla, sporcularla beraber olabileyim. Bu yüzden kariyerime net bir çizgi çizmiş değilim. Başarılı olduğum ve diğer sporculara destek verdiğim sürece inşallah bir kaç yıl daha yarışmalara devam edeceğim ifadelerini kullandı.

En büyük isteğim yeni sporcular yetiştirmek

Kenan Sofuoğlu, kariyerinin yarıştığı diğer sporculara göre çok daha zor olduğunu vurgulayarak, geldiği noktaya çok daha zor ulaştığını anlattı.

Türkiye de bugün motorsporlarına federasyon ile Gençlik ve Spor Bakanlığı nın değer vermeye başladığını aktaran Sofuoğlu, şöyle devam etti:

Bundan sonra gelecek sporcuların, bu noktaya ulaşması daha kolay olacak. Bu benim için hem onur hem gurur meselesi. İnanın ben kariyerimin ilk başında o kadar büyük zorluklar çektim. Her gittiğimiz ülkede Türk olduğumuzdan dolayı, bizim motor dahi sürmeyi bilmediğimiz öngörüsüyle bakıyorlardı. Kariyerimde dört dünya şampiyonluğu var. Özellikle Supersport ta dört dünya şampiyonluğuna ulaşan bir sporcu yok. O yüzden Rabbim inşallah bu geldiğimiz noktada daha sonraki zamanlarda da yeni sporcular yetiştirmek için farklı başarılar nasip eder. Bu saatten sonra en büyük isteğim yeni sporcular yetiştirmek. İnşallah onların şampiyonluklarına ulaşmasına vesile oluruz.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

3 Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

4 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da camilerle ilgili karar

5 Samsun'da camilerle ilgili karar

Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

6 Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

 Kan donduran ifadeler

7 Kan donduran ifadeler

Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

8 Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

9 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

hızWeb