ATAKUM A YENİ GENÇLİK MERKEZİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da bir Gençlik Merkezi’ni daha hizmete açtı.

ATAKUM A YENİ GENÇLİK MERKEZİ

Dün Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni İlkadım ilçesinde açan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün de 5 milyon TL’ye mal olan Atakum ilçesindeki Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı.

Açılışa, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Dünya Güreş Şampiyonu Taha Akgül, Türkiye Yüzme Rekortmenleri İlknur Nihan Çakıcı, Emre Sakcı, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

TAŞÇI: “ATAKUM, KARADENİZ’İN İNCİSİ OLARAK BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”
Törenin açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun’un Karadeniz’in incisi olarak büyümeye devam ettiğini belirterek, Atakum dün olduğu gibi bugün de çok onurlu ve gururlu bir gününü yaşıyor. Atakum gelişmişliğin ve çağdaşlığın sembolü olan yatırımlarıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle hızla büyüyor. Karadeniz’in incisi olarak sürekli büyümeye devam edecek. Atakum’un kalkınmasına, gençliğin büyümesine, eğitilmesine emek veren bu hususta ve bu güzide yatırımları gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a ilçemiz adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ŞAHİN: “SAMSUN BİRKAÇ GÜNDÜR ÇOK GÜZEL GÜNLER YAŞIYOR”
Samsun’un her geçen gün yeni tesislere kavuştuğunu ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Bu tesislerde görevli olan arkadaşlarımız 24 saat esaslı mutlaka buraları faaliyete sokacak ve buraları açık tutarlar. Biz de bu tesisleri Samsun halkının kullanımına sunacağız. Samsun birkaç gündür çok güzel günler yaşıyor. Özellikle spor alanında yapılan tüm yatırım sağlığımız için, gençlerimizin geleceğinin daha sağlıklı olması adına yapılan tesislerdir” ifadelerini kullandı.

g2.jpg

BAKAN KILIÇ: “ATAKUM GENÇLİK MERKEZİ 5 MİLYON TL’YE MAL OLDU”
2002 yılından beri süregelen istikrarın bu eserlerin ortaya çıkmasındaki en önemli unsurlar olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “2002’den beri AK Parti hükümetlerinin ortaya koymuş olduğu istikrar, birliktelik ve beraberlik bu eserlerin ortaya çıkmasındaki en önemli unsurdur. Burada açılışını yaptığımız bu güzide gençlik merkezi, Atakumumuzun çok değerli bir noktasında hizmet verecek. Burada, yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olmuş Karadeniz sahilinde bir gençlik merkezinden bahsediyoruz. Burada bulunan Taha Akgül, Hüseyin Emre Sakçı ve İlknur Nihan Çakıcı gibi değerli sporcuların gençlere yol gösterecekleri, çok farklı aktiviteler ve kişisel gelişim yapabileceğiniz bir mekan olacak. 2002’den beri AK Parti hükümetlerinin ortaya koymuş olduğu istikrar, birliktelik ve beraberlik bu eserlerin ortaya çıkmasındaki en önemli unsurdur. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2002’de başlatmış olduğu AK Parti hükümetleri devriminde bu zihniyetin buraya gelmiş olması, bu muhteşem tesisin açılışını yapmaya getirdi bizleri. Dün İlkadım ilçemizde de Türkiye nin en büyük gençlik merkezinin temelini attık. İnşallah onu da en kısa süre içerisinde bitireceğiz. Orada da buradaki gibi sporcu yetişmesine imkan verecek olan salonlarımız var. O Türkiye nin en büyüğü olacak” şeklinde konuştu. 

Trabzon da düzenlenen AK Parti mitingine katılmadan önce yine Atakum’da olimpik yüzme havuzunun açılışı yaptıklarını hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti: “Bugün yine Bafra’daki tesislerimizin açılışlarını yapacağız. Türkiye nin her bir yanında tesislerimiz açılıyor, temeller atılıyor. Sayın Başbakanımız bugün Van da Nur Tatar Spor Salonu’nu açacak. İnşallah Türkiye nin dört bir yanında tesisleşme hamlemizi tamamlayacağız. Önemli olan sadece tesis yapmak değil, tesis bunun fiziki imkanıdır, bunu yapmak görevimiz ama içinin kullanımı çok önemlidir. Tesislerin kullanımı konusunda, bürokrasiye, federasyonlara, antrenörlere ve sporculara büyük görevler düşüyor. Bu imkanları sonuna kadar kullanacaklarına ve Türkiye’mizi, bayrağımızı uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.”

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun Eski Milletvekili Ahmet Yeni, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik kurdeleyi keserek Atakum Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdiler. 

g1.jpg

Açılışın ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler gençlik merkezini gezdi. Birimleri gezen Bakan Kılıç, Dünya Güreş Şampiyonu Taha Akgül ile masa tenisi oynadı, ebru yaptı ve ney dinledi. EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

3 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

4 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

5 Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

6 Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

7 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

8 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

9 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

10 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

hızWeb