BİLGİN DEN HIZLI TREN MÜJDESİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 2020 yılında, başta Samsun- Antalya hattı olmak üzere, Edirne’den Kars’a, İzmir’den Erzurum’a kadar yurdun dört bir yanında vatandaşların hızlı trenle yolculuk yapabileceğini söyledi

BİLGİN DEN HIZLI TREN MÜJDESİ

Ankara’dan özel uçakla Kayseri’ye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Erkilet Havalimanı nda Vali Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve bakanlığına bağlı kuruluşların bölge ve il müdürlerince karşılandı. Bakan Bilgin, önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi ni ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan bakan Bilgin, 2020 yılına kadar Türkiye’nin dört bir yanının hızlı tren ağıyla birbirine bağlanacağını, Kayseri’nin kavşakta olması nedeniyle önemli bir avantaja sahip olduğunu söyledi. 

SAMSUN-ANTALYA HIZLI TREN HATTI
Bakan Feridun Bilgin, şunları söyledi: 2020 yılında Samsun- Antalya hızlı tren bağlantısı gerçekleşecek. Böylece Akdeniz ile Karadeniz demiryoluyla birbirine bağlanacak. Keza, Ankara-Bursa , Ankara- Afyonkarahisar-İzmir bağlantısı, Ankara- Sivas- Erzincan, Ankara- Kayseri, Kayseri- Aksaray-Konya- Antalya hızlı tren hatları 2020’ye kadar faaliyete geçecek. 2016 yılına kadar projeler tamamlanmış olacak. Böylece Doğu-Batı, Kuzey-Güney hızlı tren projesi gerçekleşecek. Tam bu kavşakların önemli kesişme noktasında bulunan Kayseri, otomatik olarak Akdeniz’e, Marmara’ya, Ege’ye ve Doğu Anadolu’ya bağlanacak. Kaşakta bulunan Kayseri’den hızlı trenle bir yolcu aktarmasız olarak 5 saat 5 dakikada İstanbul’a, 1 saat 35 dakikada Ankara’ya, 1 saat 45 dakikada Konya’ya, 3 saat 26 dakikada Antalya’ya, 4 saat 50 dakikada İzmir’e ulaşabilecek.

 EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb