İNŞAAT SEKTÖRÜ ÜLKE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİDİR

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İnşaat Sektörü Meslek Grubu üyeleri düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

 İNŞAAT SEKTÖRÜ ÜLKE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİDİR

Kahvaltıda konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, inşaat sektörünün ülke için önemine değinirken, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, 1 Kasım seçimlerinin ardından güven ve istikrar ortamının tekrar sağlanarak inşaat sektörünün canlanacağını söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen kahvaltıya AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, Yönetim Kurulu Üyeleri, bazı meclis üyeleri ile İnşaat Sektörü Meslek Grubu üyeleri katıldı.

BAŞKAN MURZİOĞLU’NDAN UYARI
Kahvaltı sonrası konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, inşaat sektörünün önemine değinerek, “Odamızın içinde 36 tane farklı meslek grubu var. Bunlardan bir tanesi ve en kalabalığı inşaat sektörü grubu. Bugün sizleri Odamız çatısı altında ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İnşaat sektörü hepimizin de bildiği gibi ülke ekonomisinin lokomotifi konumunda. Sektörünüz sadece somut olarak yapıyı inşa etmekle kalmamakta, inşa ettiği yapılarla ekonomik ve sosyal çevre üzerinde itici ve belirleyici güç yaratmaktadır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda inşaat; sadece taş, tuğla, çimento değildir. Yaşam konforunu yaratandır, üretendir. İnşaat sektörü kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratan da konumdadır. Kısacası inşaat sektörü istihdam gücü yüksek sektörlerin başında gelmektedir. Bilindiği gibi alınan bir kararla tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklere yönelik belgeli usta çalıştırma zorunluluğu geliyor. İnşaat sanayimiz de çok tehlikeli sınıfta yer alıyor. Onun için cezai müeyyidelere maruz kalmamanız için sizlerin bu konuda gerekli tedbirleri almanızı bekliyoruz. İnşallah bundan sonra da hep birlikte bir araya gelerek sorunlarımıza çözüm getireceğiz” dedi.

“İNŞAAT SEKTÖRÜ ÖNEMLİ BİR İSTİHDAM KAPISI”
Ardından söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, “Ülkemiz bir seçim sürecinde. Allah, 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını nasip etsin inşallah. Önemli bir dönemde, önemli bir imtihandan geçiyoruz. Geriye dönük çok fazla söyleyecek bir şeyimiz yok. Çünkü sizler, bu durgunluğu iliklerinize kadar hisseden sektörün temsilcilerisiniz. Ülkemizde inşaat sektörü durunca yaklaşık dört bin civarında ürünün de satışı durma noktasına geliyor. İnşaat sektörü ayrıca, önemli bir istihdam kapısı. Yaşanan durgunluk sektörde çalışanları da olumsuz yönde etkiliyor. İşsiz, sokakta kalan bir inşaat işçisinin, “bana iş bul” dediği ilk kişi biz siyasileriz. Onun için biz de isteriz ki; güven ve istikrar devam etsin. Baktığımızda banka konut kredi faizleri dört ay önce 0.80 civarındayken bugün baktığımızda ise 1.3’lere doğru gidiyor. İşte bu güven ve istikrarın buna etkisini gösteriyor. Güven ve istikrar devam ettiği sürece iş ve aş konusu da gündemde olmayacak. İnşaat sektörümüzün de içinde bulunduğu sıkıntıların aşılması açısından da 1 Kasım seçimleri çok önemli. Ben sizlerin içinden biriyim ve sizlerin sorunlarını sektörün içinden biri olarak da, işadamı olarak da ve bir siyasetçi olarak da bilen bir kardeşinizim. İnşallah 1 Kasım seçimlerinden sonra tekrar güven ortamı sağlanacak ve ülkemiz tekrar çıkışa geçecek” diye konuştu.

Köktaş ve Başkan Murzioğlu konuşmaların ardından, sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir günde 9 pozitif vaka tespit edildi, valilik rehavet uyarısı yaptı

1 Samsun'da bir günde 9 pozitif vaka tespit edildi, valilik rehavet uyarısı yaptı

Samsun'da Korona'dan vefat sayısı açıklandı

2 Samsun'da Korona'dan vefat sayısı açıklandı

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Mayıs Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 27 Mayıs Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da cip denize uçtu

4 Samsun'da cip denize uçtu

İlahiyatçı yazarın şüpheli ölümü

5 İlahiyatçı yazarın şüpheli ölümü

Samsunspor için Altınordulu Muhammed iddiası

6 Samsunspor için Altınordulu Muhammed iddiası

Bu ilçede 450 bin TL'lik veresiye borçları temizlendi

7 Bu ilçede 450 bin TL'lik veresiye borçları temizlendi

Sokak ortasında vahşet

8 Sokak ortasında vahşet

İzmir'de aranması bulunan şahsa yönelik operasyonda 1 kişi intihar etti

9 İzmir'de aranması bulunan şahsa yönelik operasyonda 1 kişi intihar etti

Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti

10 Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti

hızWeb